اخبار ویژهشاهوارعلم و دانش

ابر دانشگاه پیام نور طراح و مجری بزرگترین سامانه های آموزش و سنجش الکترونیک در کشور

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

سعادت اله فرامرزی در گفتگو با خبرنگار شاهوار فردا از برگزاری امتحانات مجازی در بالاترین سطح از کیفیت و دقت خبر داد.

به گفته وی ترم جاری که کشور درگیر مهمان ناخوانده ویرورس کرونا بود از اولین روزهای اسفندماه در سازمان مرکزی ستادی ویژه تشکیل و سناریوهای متعدد با پیش بینی های متفاوت طرح ریزی شد و از ابتدای سال تحصیلی جاری و بدون وقفه کار اجرایی برگزاری کلاس ها بصورت الکترونیک قبل از اغلب دانشگاه های برتر کشور آغاز شد.

فرامرزی در ادامه با برشمردن ویژگی مجازی و نیمه حضوری بودن این دانشگاه به سالهای ۸۷ و بعد از آن اشاره کرد و افزود: از سال های ۸۶ به بعد موضوعات بسترهای الکترونیکی و مجازی در سطوح بالای دانشگاه پیام نور مطرح و از اواسط ۸۷ در دانشگاه پیام نور استان های سمنان و اصفهان، کلاسهای مجازی برخط یا همان الکترونیک با حضور مسئولان دانشگاه و محلی افتتاح و آغاز بکار نمود.

عضو هیئت علمی ابردانشگاه پیام نور با برشمردن خصوصیات و ویژگیهای متعدد این روش آموزش و با اشاره به شعار اصلی دانشگاه یعنی «آموزش برای همه، همه جا، همه وقت» و اصل عدالت آموزشی، آموزش الکترونیک بر بسترهای ارتباطی جدید را گزاره و روشی نوین و لازم الاجرا برشمرود وافزود: ورود این دانشگاه بعنوان اولین های دانشگاهی امری ضروری و در عین حال اجتناب ناپذیر است.

استاد ریاضی دانشگاه پیام نور افزود: بحمدلله شروع زودهنگام و از سال ها پیش این ابردانشگاه کشور در حوزه بسترهای نوین و مجازی، زمینه را برای اجرای فراگیر این شیوه ی آموزش برای همه دانشجویان این دانشگاه در دوران کرونایی فراهم و سهل الوصول کرد و امروز شاهد آن هستیم که دانشجویان با کمترین مشکل و فراگیرترین سطح در حال آموزش و فراگیری علوم و سنجش دروس هستند.

وی برگزاری کلاس های برخط در سامانه آموزش مجازی دانشگاه و امکان مشاهده فیلم ضبط شده آن برای سایر دانشجویانی که در ساعات برگزاری کلاس موفق به حضور در کلاس نشده اند را یک ویژگی مهم و تحقق اصل عدالت آموزشی برای همه دانشجویان برشمرد.

فرامرزی با اشاره با سامانه جدید «پیام من» که چندی پیش برای اولین بار در کشور رونمایی و بهره برداری شد افزود این سامانه در قالب اپلیکیشن اندروید، آی او اس و نیز تحت وب راه اندازی و در حال اجراست.

وی همچنین عنوان داشت: یک ابزار اصلی در برگزاری آزمون های آنلاین و غیرحضوری، سامانه الکترونیک «پیام من» است که آزمون ها بصورت غیرحضوری و مجازی با رعایت کامل زمانبندی و گزاره های برگزاری یک آزمون کامل به صورت کاملا روان و بدون نقص در حال برگزاری است که چرخه یک آموزش و سنجش را در شیوه مجازی کامل کرده است. و بدین ترتیب هر دانشجو در هر کجای کشور با دسترسی به حداقل ابزارهای ارتباطی که امروزه در دسترس همگان قرار داشته و فراگیر است، می تواند هم از آموزش بصورت مجازی و الکترونیک بهره برده و هم در سنجش به صورت غیر حضوری مورد آزمون و سنجش قرار گیرد.

وی افزود روزانه بیش از ۴۵۰ نفر آزمون از طریق بسترهای ایجادشده در مرکز شاهرود در آزمون ها شرکت می کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن