اخبار رواناستانراه و شهرسازیشاهوار

سرما به شاهرود رسید / باران نیمه غربی و برف نواحی شمالی استان سمنان را فرامی‌گیرد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

اداره کل هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار زرد، برای نیمه غربی استان باران و برای ارتفاعات بارش برف از ابتدای هفته آینده پیش‌بینی کرد.

به گزارش شاهوار فردا به نقل از ایرنا مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، ناپایداری شرایط جوی روزهای آتی ناشی از سامانه جوی پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی در توصیف فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه بیست و هفتم آذر ۱۴۰۰ افزود: نوع مخاطره در این سامانه بارش پراکنده باران و برف، مه آلودگی، کاهش دید افقی، وزش باد نسبتا شدید تا شدید خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: منطقه اثر این سامانه نیز به صورت بارش پراکنده باران و برف و مه آلودگی در ارتفاعات و نواحی شمالی و به صورت بارش پراکنده باران در برخی نقاط استان به ویژه نیمه غربی و به صورت وزش باد نسبتا شدید تا شدید در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی دور از انتظار نیست.

وی گفت: امکان اختلال در تردد در محورهای شمالی به دلیل بارش باران و برف و کاهش دید در اثر مه آلودگی، مهمترین مخاطرات سامانه بارشی در ابتدای هفته آتی است.

مصطفوی زمان پایان حضور سامانه ناپایدار جوی را روز سه شنبه هفته آینده عنوان و بیان کرد:  پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در مسیر نواحی کوهستانی، مجهز بودن رانندگان به تجهیزات زمستانی، لایروبی جویها، آبراها و مسیلها، خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، مصرف بهینه حامل‌های انرژی، پرهیز از تردد و توقف در زیر درختان خشک وکهنسال و ساختمانهای در حال ساخت، مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان برای روزهای ابتدایی هفته آینده است.

به گزارش شاهوار فردا رضوان در کالپوش میامی سردترین نقطه استان سمنان در هفته دیگر خواهد بود همچنین باران و برف و سرمای هوا به شاهرود و به خصوص ارتفاعات خواهد رسید.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن