اخبار رواناخبار ویژهسیاسیشاهوار

خط قرمز دولت استقراض از بانک مرکزی است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه موقت شاهرود خط قرمز دولت را استقراض از بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: مسئولان کنونی به دنبال حل مشکلات کشور هستند

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام احمد نظری در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود بیان کرد: یکی از ویژگی های بودجه سال ۱۴۰۱ گره نخوردن آن به برجام و مذاکرات هسته ای است و به این ترتیب کشور معطل این موضوع نمی ماند.

وی خط قرمز دولت را استقراض از بانک مرکزی عنوان کرد و ابراز داشت: اگرچه این کار برای نخستین بار پس از انقلاب رخ داد و مبارک است اما به دلیل جراحی هایی که قرار است در بودجه رخ دهد ممکن است مشکلات مقطعی هم پیش بیاید و مردم باید آمادگی آن را داشته باشند.

امام جمعه موقت شاهرود ادامه داد: سپهبد و درجه داری مربوط به افرادی است که به دنبال درجه های دنیایی هستند اما حاج قاسم به دنبال این چیزها نبود و آن چیزی که او را معرفی می کند شجاعت، رشادت، ایثارگری و یک عمر در خدمت دین بودن است.

وی به برنامه های سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: چه زیباست که حاج قاسم لقبِ مکتب گرفت چرا که فقط به انسان های کم نظیر و بی نظیر چنین لقبی داده می شود.

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه امسال برنامه های گرامیداشت سالگرد شهید سلیمانی ملی و بین المللی است، تصریح کرد: بهتر است افراد و ارکان هایی که قصد برگزاری برنامه های گرامیداشت سپهبد شهید سلیمانی را دارند برنامه های خود را در  سطح ملی و بین المللی تدارک ببینند.

نظری در بخش دیگر سخنرانی خود به ۲۷ آذر سالروز شهادت شهید مفتح و نام گذاری این روز به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و افزود: این روز نه فقط یک مناسبت تقویمی بلکه مناسبتی علمی و آموزشی و ضرورتی فرهنگی، تربیتی و دینی است.

وی ادامه داد: جامعه این انتظار را از حوزه ها و دانشگاه ها دارد که نقش اساسی خود را مانند همیشه ایفا کنند، دانشجویان، استادان و طلاب برای حل مشکلات علمی و آموزشی، صنعت و فناوری، اقتصاد و معیشت و مسائل اخلاقی و فرهنگی کمر همت ببندند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن