اخبار رواناستانسیاسیمذهبی

موضوع بیکاری جوانان بومی شهرستان مایه تأسف است/ فرصت‌های شغلی نصیب غیر بومی‌ها می شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه میامی با بیان اینکه موضوع بیکاری جوانان بومی شهرستان مایه تأسف است، گفت: فرصت‌های شغلی نصیب غیر بومی‌ها شده و متأسفانه بیکاری سهم جوانان بومی است.

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی با بیان اینکه موضوع بیکاری جوانان بومی شهرستان مایه تأسف است، گفت: فرصت‌های شغلی نصیب غیر بومی‌ها شده و متأسفانه بیکاری سهم جوانان بومی است.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق به نفع اقشار کم درآمد و همچنین نهادهای خدمات رسان از نقاط قوت بودجه قرار گیرد، افزود: در تدوین لایحه بودجه سال آینده هدف‌گذاری‌ها به سمت تحقق سخنان رهبر معظم انقلاب انجام پذیرد.

امام جمعه میامی گفت: مشکلات معیشتی، اقتصاد، مسکن، بیکاری جوانان، ارزش پول ملی از جمله مسائلی هستند که امروز باید سمت و سوی بودجه به این مشکلات رهنمون شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در هنگام بررسی و تصویب بودجه باید به مسائل و مشکلات مذکور توجه داشته باشند، افزود: دولت، دولت انقلابی و حزب الهی است اما تخصیص برخی از بودجه‌ها به برخی قسمت‌ها جای سوال دارد که امیدواریم تمام دقت درباره بودجه مد نظر قرار گیرد.

امام جمعه میامی با بیان اینکه امروز بیکاری جوانان قابل قبول نیست، تاکید کرد: تا جوانان شهرستان میامی بیکار هستند نباید نیروی غیر بومی به کار گیری شود از سوی دیگر هزینه‌های رفت و آمد نیروهای غیر بومی باید بررسی شود. امروز برای برخی تا ماهی ۲۰ میلیون هزینه می‌شود در حالی که جوانان میامی بیکار هستند.

صفایی پور با بیان اینکه باید نیروهای شهرستان را پرورش دهیم تا در شهرستان ارتقای شغلی پیدا کنند و مدیر بومی و دلسوز دستگاه‌های اجرایی شوند، بیان کرد: این نکته و خواسته مردم باید در روی میز فرماندار و استاندار باشد.

وی در خاتمه روز راهدار را گرامی داشت و گفت: راهداران در سخت ترین شرایط به خدمت رسانی مشغول هستند و این خدمات برای کسی پوشیده نیست و باید قدردان آنان بود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن