اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستانسیاسیشهریگزارش

چرا حکم شهردار بسطام زده نمی شود؟/ مطالبه مردم از استاندار سمنان / بسطامی ها طومار امضا کردند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

بعد از ماه ها انتخاب کاملی به عنوان شهردار بسطام هنوز استانداری سمنان حکم این شهردار را امضا نکرده است تا بسطام یکی از معدود شهرهای استان باشد که هنوز شهردار ندارد و لذا این موضوع سبب شد تا مردم این شهر طومار بزگری را امضا کنند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، ماه ها است که کاملی به عنوان شهردار بسطام از سوی شورای شهر این شهر نمونه گردشگری انتخاب شده است شهرداری که بومی است و در بدو امر هم توانسته اقدامات خوبی را صورت دهد که البته هنوز برای بررسی کارنامه وی زود است.

اما علی ایحال کاملی به اراده مردم بسطام و شورای شهر امروز به عنوان شهردار این شهر نمونه گردشگری برگزیده شده است حال سوال بزرگ آنجا است که چرا حکم این شهردار از سوی استاندار سمنان امضا نمی شود؟

برخی منابع محلی می گویند که استعلام وی از نهاد های امنیتی نیز مثبت شده اما استاندار سمنان مشخص نیست به چه دلیلی حکم وی را نمی زند.

یکی از مردم بسطام درباره این موضوع در فضای مجازی نوشته است:

مجتبی کاملی می‌تونه شورای شهر دویست هزار نفری باشه می‌تونه سه سال مشاور عمرانی و معاون احمدی شهردار شاهرود باشه ولی نمیتونه شهردار شهر هشت هزار نفری و زادگاهش باشه

اشاره این شهروند به نامزدی کاملی و تائید صلاحیت وی در شورای شهر شاهرود است.

از سوی دیگر مردم بسطام که این روزها با انواع مشکلات از ثبت جهانی بسطام تا کمبود های صورت گرفته به این شهر نمونه گردشگری در حوزه میراث فرهنگی و … را به دوش می کشند طوماری را به استانداری، کمیسیون اصل نود، قوه قضاییه دیوان عدالت اداری ارسال می کنند که در آن نوشته شده چرا نباید حکم شهردار این شهر زده شود.

گفتنی است وقتی شهردار می تواند با دست باز به پروژه های خود بپردازد که حکم شهرداری داشته باشد و بتواند اسناد مالی را امضا کند که امروز این کار از عهده سرپرست خارج است.

یکی دیگر از شهروندان بسطام در فضای مجازی نوشته است:

آقای خانی تقاضای ورود به این قضیه رو داریم تا ایشون اشخاصی که دارن ریشه بسطام و بسطامی میزنن پیدا میکنن

حال باید دید در این زمینه چه اقدامی می شود

شاهوار فردا، صرفاً به بیان مطالبه مردم بسطام (نه دفاع از افراد و گروه ها) می پردازد چرا که به درست یا به غلط با هر عملکردی بالاخره شهردار منتخب شورای شهر است و باید به اراده مردم احترام گذاشت. امیدواریم شورای شهر و شهردار جدید بسطام به زودی زمام کار را با حکم استانداری در دست گرفته و برای اعتلای این شهر زیبا و مستعد اقدام کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن