اخبار ویژهسیاسیشاهوارمذهبی

برخی با سوء مدیریت و رعایت نکردن اولویت ها مردم را ناامید کردند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه عده ای در بورس، موسسه های مالی و برخی کارهای اقتصادی به مردم خیانت کردند گفت: برخی با سوء مدیریت و رعایت نکردن اولویت ها مردم را ناامید کردند

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شاهرود بیان کرد: عده ای در کشور سال ها برای انجام همه کارها می گویند، «نمی شود» و مسوولان در دوره های مختلف هم به دلیل بی تدبیری ها این “نمی شود”ها را برای مردم جا انداختند در حالی که بخش بزرگی از مشکلات بدون نگاه به خارج از کشور قابل حل است که نمونه آن را در واکسیناسیون شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه برخی با سوء مدیریت و رعایت نکردن اولویت ها مردم را ناامید کردند، تصریح کرد: عده ای در بورس، موسسه های مالی و برخی کارهای اقتصادی به مردم خیانت کردند و بارها در خطبه ها گفتم و افرادی که مسائل جزئی را دنبال می کنند این موضوعات را دنبال نکردند چرا که مافیای بعضی از مسوولان پشت آن ها بود.

خطیب جمعه شاهرود ادامه داد: امروز لازم است مردم و رسانه ها و افرادی که چیزهای کوچک را بزرگ جلوه می دهند و فکر می کنند به این شهر و کشور خدمت می کنند به جهاد تبیین ملحق شوند تا مردم را نه با دروغ و اغراق بلکه با تدبیر و عمل امیدوار کنند.

امینی به سالروز حماسه ۹ دی نیز اشاره کرد و گفت: این حماسه بزرگ آثار بسیاری داشت که از جمله مهمترین آن ها می‌توان به عشق به ارزش های دینی و الهی و به خصوص حضرت سید الشهدا (ع) اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در این حماسه مردم سالاری دینی کشور بیش از پیش آشکار شد، ابراز داشت: این حماسه نمادی از بصیرت مردم، هوشمندی ، دشمن شناسی و اقدام به موقع بود و تمام محاسبات دشمنان در پی آن اشتباه از آب درآمد.

امام جمعه شاهرود اظهار داشت: از جمله عبرت های بسیار سنگین این حماسه نیز این بود که برخی از خواص لغزیدند و برخی نیز تا روز آخر متوجه این لغزش نشدند.

امینی با تأکید بر اینکه حماسه نهم دی حرکت انقلاب اسلامی را به طرف آرمان های والایش و تمدن سازی آخر الزمانی مستحکم تر کرد، افزود: مردم با حضور خود حجت را بر مسوولان تمام کردند و به موقع آمدند تا خطر امنیتی کشور را برطرف کنند.

وی در بخش دیگر خطبه ها به بودجه ۱۴۰۱ نیز اشاره ای کرد و گفت: مجلس و دولت بودجه را عادلانه و واقعی و همراه با دغدغدهای اصلی کشور ببندند و منابع خود را نیز در این بودجه ببینند.

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه استقراض از بانک مرکزی و کسری بودجه تورم وحشتناکی را بر کشور تحمیل کرده است، اظهار داشت: مسوولان به چه دلیل هرسال عطش افزایش حقوق ها را وارد می کنند؟ به جای آن قدرت خرید و ارزش پول ملی را بالا ببرند این در حالی است که وقتی حقوق ها را بیشتر می کنند تورم اضافه می شود و سودی برای مردم ندارد.

امینی اضافه کرد: از سوی دیگر توقع داریم بودجه های ملی و استانی در همه استان ها عادلانه و بر اساس شاخص های جمعیت و وسعت توزیع شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن