اخبار رواناخبار ویژهسیاسیمذهبی

در کنگره آیت الله العظمی شاهرودی هیچکس از بزرگان بسطام دعوت نشد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه بسطام با بیان اینکه گلایه‌های مردم بسطام باید شنیده شود، گفت: در کنگره آیت الله العظمی شاهرودی که در مشهد مقدس برگزار شد هیچکس از بزرگان بسطام دعوت هم نشد.

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام علی رضوی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته بسطام با بیان اینکه اگر حضرت آیت الله العظمی شاهرودی از بسطام به حوزه نجف رفت و به مرجعیت رسید، می‌بایست در کنگره گرامی داشت ایشان هم مردم بسطام حضور می‌داشتند، تاکید کرد: هیچکس از بخش بسطام در این کنگره دعوت نشد.

وی با بیان اینکه این مرجع عالیقدر جهان تشیع به واسطه اینکه بسطام مهد تمدن و حوزه‌های علمیه بود و حتی روستاهای گرمن و ابرسج هم دارای مدرسه علمیه بودند، زمانی را در روستای گرمن درس خوانده و سپس به حوزه علمیه بسطام آمدند، تاکید کرد: آیت الله العظمی شاهرودی از بسطام بود که به مشهد و سپس نجف اشرف رفت تا تحصیل علم را داشته باشد و سپس در نجف به مرجعیت رسید.

امام جمعه بسطام با بیان اینکه در کنگره گرامی داشت مقام آیت الله العظمی شاهرودی در مشهد حتی یک نفر از بزرگان این بخش، امام جمعه و حتی از روستای زادگاه این عالم ربانی کسی دعوت نشد اما شاهد بودیم که برخی افراد از شاهرود حضور داشتند، تاکید کرد: نباید با سیاسی کاری، حوزه دین و معنویات را آلوده سیاسی کنیم لذا باید شهرستان را یکپارچه ببینیم، بسطام و شاهرود و همه جای منطقه پاره تن یکدیگر هستند.

رضوی نسب با بیان اینکه درست است که آیت الله العظمی شاهرودی معروف به شاهرودی هستند اما زادگاه ایشان بخش بسطام بوده و توقع می‌رفت که در این کنگره حداقل امام جمعه این شهر دعوت می‌شد، تاکید کرد: حتی در کنگره اول که در شاهرود برگزار شد هم با بخش بسطام همانطور رفتار شد که با دیگر مهمانان و حتی با ما مشورتی هم نشد.

وی با بیان اینکه توقع است که در چنین رویدادهایی بسطام هم دیده شود، گفت: کنگره نخست بزرگداشت این عالم ربانی در شهرداری شاهرود برگزار شد در حالی که می‌توانستیم این کنگره را در مکانی معنوی دارای شأن معنوی مرجع عالیقدر جهان تشیع مانند صحن امامزاده محمد (ع) بسطام برگزار کنیم شهرداری که جای برگزاری چنین رویداد معنوی نیست همانطور که کنگره دوم در مشهد در مدرسه علمیه نواب برگزار شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن