اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستاناقتصادیگزارش

استاندار سمنان: تامین آب و اجرای طرح هادی ۲ اولویت مهم استانداری سمنان است/ آقای استاندار پس بیکاری چه؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان در سفر اخیر خود به شاهرود اعلام کرد که اولویت ما برای هر روستا تامین آب و اجرای طرح هادی است اما سوال اصلی ما از هاشمی این است که پس بیکاری و خالی شدن روستاها در کجا برنامه های استانداری جای دارد؟

به گزارش شاهوار فردا، سید محمد رضا هاشمی در جمع مردم روستای مزج از توابع شهرستان شاهرود به میزبانی مسجد شهدای این روستا با بیان اینکه اولویت برای هر روستا تأمین آب و اجرای طرح هادی است، ابراز کرد: در هر سفر شهرستانی تلاش کرده ایمن تا یک یا دو مشکل اصلی روستاها را پیگیری و برطرف کنیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه اولویت ما برای هر روستا تامین آب و اجرای طرح هادی است، گفت: اتمام پروژه‌های نیمه تمام موجود، همواره در کنار دو اولویت اول در دستور کار قرار دارد.

وی درباره دیگر اولویت‌های استانداری در خصوص شهرها و به خصوص روستاهای استان سمنان، افزود: تا اتمام پروژه‌های نیمه تمام موجود، هیچ پروژه جدیدی در استان آغاز نخواهد شد.

سوال ما از استاندار سمنان این است که برنامه استانداری برای رفع بیکاری در شهرستان شاهرود و روستاهای آن چیست؟ روستاهایی که در پس خشکسالی های سال های اخیر متاسفانه خالی از جمعیت جوان و مولد شده است. روستاهایی که امروز به جای تولید، مصرف گرا شده اند.

روزگاری بیارجمند مهد تولید شیر و لبنیات، گردو و بادام و خیار، آلو و گندم، تخمه و آفتابگردان و … بود اما امروز شرایط کشاورزی و تولیدات دامداری در این بخش چطور است؟ نگاهی به جمعیت بیارجمند نشان می دهد که این منطقه علی رغم داشتن ظرفیت های کشاورزی، دامداری و گردشگری سال به سال با نرخ منفی جمعیت روبرو بوده است.

جمعیت این منطقه اگر قرار بود از نرخ رشد جمعیت فعلی کشور هم تبعیت کند بعد از انقلاب اسلامی در این چهار دهه باید به بیش از ۵۰ هزار نفر می رسید اما امروز چقدر جمعیت در این بخش ساکن است؟

مردم امید دارند که دولت مردمی آیت الله رئیسی برای اشتغال و مهاجرت معکوس به روستاها اقدامی صورت دهد لذا از استانداری سمنان و شخص استاندار به مثابه نماینده دولت مردمی در استان انتظار دارند که وقتی به بیارجمند، مزج و جیلان و کلاته خیج و … سفر می کند قطعاً بخشی از برنامه های خود را به اشتغال اختصاص دهد.

گفتنی است در سال های اخیر دولت رویه ارائه وام برای اشتغال روستایی را در پیش گرفت که متاسفانه جواب نداد و به بیکاری بیشتر و بدهکاری مردم به بانک ها منتهی شد حالا اما با تغییر دولت هنوز آنچه باید در استان سمنان رخ نداده است. باید دید که آیا استانداری سمنان برای کاهش بیکاری در شهرستان شاهرود که بسیار هم مستعد است، برنامه عملیاتی دارد؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن