اخبار رواناخبار ویژهشاهوارمراسم فرهنگی مذهبی

هدف فتنه ۸۸ ایجاد اختلاف در جامعه و شکستن وحدت در بین امت بود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاد دانشگاه امام حسین(ع) گفت: هدف فتنه ۸۸ ایجاد اختلاف در جامعه و شکستن وحدت در بین امت بود که با هوشیاری رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم بی‌نتیجه ماند.

به گزارش شاهوار فردا، خدایار ابراهیمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز ۹ دی در شاهرود، افزود: فتنه گران با هدف از بین بردن وحدت ملت آشوب و فتنه ۸۸ را به راه انداختند اما مردم با بصیرت خود این نقشه را برملا کردند.

وی با بیان اینکه در ۴۲ سال گذشته عناصری در داخل بودند که به اشکال مختلف برای  دشمنان خوش خدمتی  کردند، ابراز داشت: در سال ۷۸ نخستین فتنه سازمان یافته جریان های سیاسی که از آمریکا خط می گرفتند علیه دانشجویان به راه افتاد  و آن فتنه مقدمه ای شد برای اینکه که گروهی از مسوولان در مقابل نظام بایستند.

ابراهیمی با بیان اینکه اگر موضوعی مانند  فتنه ۸۸ در  کشورهای اروپایی و آمریکا اتفاق می افتاد با شدیدترین روش آن ها را سرجایشان می نشاندند ، اظهار داشت : اما نظام اسلامی تا زمانی که این گروه به مقدسات توهین نکرده بودند، آنان را تحمل کرد.

وی با اشاره به آسیبهای فتنه ۸۸ برای ایران اسلامی، افزود: این فتنه به اندازه جنگ تحمیلی به کشور ضربه زد.

وی با بیان این که ملت ایران اسلامی برگزیده است چرا که در ۴۲ سال پیش در چنین روزهایی مردم به خیابان ها آمدند و رژیم ستم شاهی را که با پشتوانه آمریکا روی کار بود سرنگون کردند، ادامه داد:  از نخستین روزهای بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان هر روز علیه ملت اتقاق افتاد، اما مردم ما هر روز محکم تر از قبل پای نظام ایستادند.

این کارشناس مسایل سیاسی و فرهنگی با اشاره به اینکه ۴۶ کشور به پشتوانه آمریکا و شوروی جنگ تحمیلی تمام عیاری علیه ایران به راه انداختند، ابراز داشت: هدف آنها از بین بردن نظام جمهوری اسلامی بود اما مردم با ایستادگی خود همه آنها را ناامید کردند.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) به برگزاری بیش از ۴۰ انتخابات با بهترین شکل ممکن بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: با وجود برخی بی تدبیری و ناکارآمدی برخی مسوولان، در آخرین انتخابات مردم با حضور ۴۹ درصدی حماسه آفریدند.

ابراهیمی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا، کارشکنی برخی عوامل و مشکلات اقتصادی از عواملی بود که مردم نتوانستند بیش از این در انتخابات مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه کشور بیش از ۴۰ سال در تحریم های ظالمانه قرار دارد، افزود: با تمام مشکلات ایجاد شده به دلیل این تحریم ها، مردم همچنان از نظام، مقام معظم رهبری و ادامه راه انقلاب دفاع می کنند و آمریکا و دشمنان را به خاک ذلت خواهند نشاند.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) به رزمایش چند روز گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنوب کشور  اشاره کرد و گفت: این رزمایش مقتدرانه توسط فرزندان نظام بر دل آمریکا و دشمنان لرزه انداخت.

حضور مردم شاهرود در این مراسم پرشور و همراه با رعایت مسائل بهداشتی و ماسک بود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن