اخبار رواناخبار ویژهسیاسیشاهوارفرهنگیمذهبی

امام جمعه شاهرود: سردار دل ها به شدت انقلابی بود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب سردار دل ها به شدت انقلابی بود و این در حالی است که بعضی افراد ادای انقلابی بودن را درمی آورند اما حاضر نیستند برای انقلاب هزینه بدهند.

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شاهرود یکی از اقدامات مهم شهید سپهبد سلیمانی را راه اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات برشمرد و افزود: برخی هنوز هم می‌گویند با عراق و سوریه چه‌کار داریم، در حالی که ارتباط ملت ایران با عتبات نزدیک به هزار سال پیشینه دارد و برخلاف خواسته انگلیس و آمریکا، ایرانی ها در طول تاریخ در عتبات عالیات حضور داشتند.

وی با اشاره به درایت شهید سلیمانی درباره ستاد عتبات عالیات، ادامه داد: وجه غالب ستاد بازسازی عتبات عالیات مردمی بودن آن، داشتن اخلاص و روحیه کار جهادی است.

خطیب جمعه شاهرود با تأکید بر اینکه باید به شهید سلیمانی به عنوان یک راه و مکتب و نه به عنوان یک فرد نگاه کرد، اظهار داشت: نخستین ویژگی که او را ماندگار کرد، معنویت و اخلاص بود.

امینی یادآور شد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب سردار دل ها به شدت انقلابی بود و این در حالی است که بعضی افراد ادای انقلابی بودن را درمی آورند اما حاضر نیستند برای انقلاب هزینه بدهند.

وی با اشاره به پرکاری  و خستگی ناپذیری شهید سلیمانی تصریح کرد: او در شهرهایی که در محاصره داعش بود با تدبیر و شجاعت خود توانست صحنه های پیروزی را رقم بزند، این شهید بزرگوار فداکار و نوع دوست بود و در دل مردم منطقه جای داشت ک این ویژگی به خاطر اخلاص وی بود و نمی توان آن را با پول، تبلیغات و زور به دست آورد.

امینی در بخش دیگر صحبت های خود، به ضرورت اصلاح نظام اقتصادی کشور اشاره و ابراز کرد: این اصلاحات در چهار محور نظام بانکی، نظام بودجه ریزی، نظام پرداخت ارز ترجیحی و پرداخت یارانه باید رخ دهد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن