اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستانپزشکی سلامت

امیکرون مشاهده نشده است/ ۷۰ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

علی رغم اینکه طبق اعلام استاندار سمنان سویه امیکرون در استان دیده نشده اما هنوز باید گفت که رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین واکسیناسیون مهمترین مطالبه مسئولان بهداشت و درمان از مردم است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، هم اکنون ۷۰ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند که تقریباً ۳۵ درصد شان در شاهرود بستری هستند.

مشکل اینجا است که همه مردم فکر می کنند سویه قبلی تمام و موج پنجم و ششم کرونا به اتمام رسیده است در حالی که اینگونه نیست.

رضا چمن رئیس سابق علوم پزشکی شاهرود یک هفته قبل از اینکه پست ریاست دانشگاه را ترک کند اعلام کرد که مردم فکر نکنند سویه دلتا و موج قبلی تمام شده است!

این یعنی مبارزه هنوز با کرونا ادامه داشته و راهکار آن هم واکسیناسیون و رعایت مسائل بهداشتی و واکسیناسیون است.

استاندار سمنان روز گذشته نیز اعلام کرد که از مردم انتظار داریم بیشتر به واکسیناسیون بها بدهند.

آمارهای اعلام شده رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای یکشنبه دوازدهم دیماه یک بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست نداده است.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۳۹ نفر مبتلای جدید و قطعی به ویروس کرونا نیز در شهرستان‌های استان سمنان شناسایی و چهار نفر نیز به تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها افزوده شده است.

در این بازه زمانی مجموعاً ۱۰۴ نفر با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۳۵ نفر به صورت سرپایی درمان و دوره نقاهت را در منزل خواهند گذراند چرا که نیاز به بستری آن‌ها در بیمارستان نبوده است. هم اکنون همچنین ۷۰ نفر در بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل کرونا بستری هستند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن