اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهسایر اخبارسیاسیشاهوارفرهنگیمراسم فرهنگی مذهبی

عضو شورای نگهبان: شهید سلیمانی یک مکتب است / ضعف مدیریت در بین مسئولان وجود دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه سلیمانی یک شخص نیست و یک مکتب است و این تجلیل ها بزرگداشت یک مکتب به نام خدمت است گفت: به فرموده امام خمینی(ره) در دفاع از این انقلاب با اهانت گران تعهد نبستیم و زمانی که احساس کردیم مسئولان در حال فاصله گرفتن از مردم هستند به میدان خواهیم آمد.

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی خراسانی درهمایش پرچم داران بصیرت که به مناسبت یوم الله ۹ دی در محل حسینیه اعظم مدرسه قلعه برگزار شد، افزود: مردم از یک نعمت و موهبت بزرگی به نام ولایت حضرت محمد(ص) برخوردار هستند که با وجود برخورداری از این نعمت نباید خلاء، کاستی، کمبود، نارسایی، ناهنجاری و پلشتی در جامعه و زندگی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا، محرم و صفر و فاطمیه یعنی کانون قدرت، عزت، پیشرفت، تقدم، خلاقیت برای کشور مسلمانی همچون ایران اسلامی، ادامه داد: همه این ها یعنی مرکز سیادت و سربلندی همه جانبه سیاسی، نظامی، فرهنگی، اجتماعی، معیشتی و اقتصادی برای ما و اگرکاستی در کشور وجود دارد باید عیب کار را جویا شویم.

عضو شورای نگهبان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برای اینکه مردم روش و سبک زندگی خود را منطبق با سیرت و سنت حضرت زهرا(ص) قراردهند، ایشان را با عناوینی از جمله سبک زندگی ایرانی و اسلامی مطرح کرده است.

خراسانی با بیان اینکه بزرگ ترین وظیفه مسئولان نظان در سراسر کشور، خدمت بی منت به این ملت بزرگ و واقعی است، خاطر نشان کرد: مطالبه به موقع و به هنگام و با روش مناسب وظیفه هر انسانی است و مطالبه همراه با حاشیه سازی را هیچ خردی، هیچ سیاستی، هیچ مدیریتی قبول نداشته و ندارد چرا که ما در دفاع از ملت که دفاع از نظام است و در دفاع از حقوق مردم که دفاع از فرهنگ حضرت فاطمه(ص) است با هیچ مسئولی تعارف و ملاحضه نخواهیم کرد، اما بی ملاحظگی که اثر بخش باشد و باعث حل مشکل شود نه اینکه مسئول را در موضع خود بر سر لج بیندازد.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی از ناحیه دشمنان است که ما آن را می دانیم و میشناسیم و از دیگر مشکلات جدا میکنیم، ابراز داشت: مشکلاتی که مربوط به کم کاری، بیکاری، سو مدیریت و یا ضعف مدیریت مسئولان است را هرگز اقماض نمی کنیم، چشم نمیپوشیم، بی تفاوت نیستیم و مطالبه می کنیم چرا که مطالبه گری از مسئولان از بیانات رهبر معظم انقلاب است.

این عضو فقهای شورای نگهبان مطالبه گری را وظیفه هر انسانی برشمرد و تاکید داشت: همه ما باید درحوزه زندگی شخصی، اخلاقی، فرهنگی و مذهبی الگوی خود را حضرت زهرا(ص) قرار دهیم تا با مشکلاتی همچون افزایش سن ازدواج و طلاق در جامعه مقابله کنیم.

حسینی خراسانی ادامه داد: ازدواج صورت می گیرد اما زندگی پایدار نیست و متلاشی می شود یا اینکه ازدواج صورت میگیرد، پایدار می ماند اما فرزند آوری وجود ندارد، فرزند آوری شکل میگیرد اما تربیت دینی انجام نمی شود که هیچ کدام از این ها منطبق با زندگی حضرت زهرا(ص) نیست.

وی با بیان اینکه ایام فاطمیه اظهار ارادت به ساحت حضرت زهرا(ص) نبوده و دلایل این را مسئولان باید بررسی کنند، گفت: مسئله اشتغال باید در کنار مسئله ازدواج باشد، و مردم این را در نظر داشته باشند که ما در کشور از اشتغالی برخورداریم با عنوان ما می توانیم، این را حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب به ما آموخته اند و در حوزه هایی جامه عمل به آن پوشاندند تا حیرت جهانیان را برانگیزند.

عضو شورای نگهبان خاطر نشان کرد: ژنرال ها، سناتور ها و پنتاگونی ها بر زبان جاری کردند که ایران امروز قدرت اول منطقه است، این را بعد از اقدام خام و نسنجیده شان یعنی ترور شهید سلیمانی متوجه شدند، درست بعد از سیلی گیج کننده ای که قدرت نظامی ایران به پایگاه آمریکایی ها در عراق زد، این همان ما می توانیم است.

حسینی خراسانی با اشاره به اینکه وقتی چنین کارهای بزرگی از دست نخبگان ما در عرصه های نظامی برمی آید، چرا نمی توانیم بازار اقتصادی را کنترل کنیم، افزود: شما با شکار هایی که جهان را به حیرت درآورده چطور نمی توانید این دزد های بیت المال را به غارت بکشید اما همه ما امیدواریم در این جریان جدید که رایحه ای از امید وزیدن گرفته است، بتوانند در برابر این دزدی ها بایستند تا لبخندی بر لب های مبارک ملت بنشیند.

وی تصریح کرد: این زیبنده کشور و مردم ما نیست که دزدان بیت المال را به عنوان اختلاص گر در رسانه ملی به جهانیان نشان داده و در برخی از مواقع نتیجه آن را نامعلوم رها کنیم، راه حل این مسئله روشنگری ها، بیان حقایق در اجتماعات مختلف و مطالبه گری از مسئولان است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن