روستاییسایر اخبارمحیط زیست و منابع طبیعی

پویش مردمی بذرپاشی در۲۰۰ هکتار از مراتع میامی آغاز شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: عملیات بذر پاشی و کپه کاری در مساحت ۲۰۰ هکتار از اراضی مرتعی در منطقه صدرآبادشمالی روستای استربند از توابع بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

به گزارش شاهوار فردا، محمد علی رضایی در جمع رسانه ها و خبرنگاران تاکید کرد: این پویش مردمی با حضور جوامع محلی و شورای اسلامی روستای استربند، همیاران طبیعت، اعضای شرکت تعاونی و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی آغاز شد.

رضایی با بیان اینکه امسال ۴۰۰ هکتار از مراتع شهرستان میامی بذرپاشی شد، ابراز داشت: در این پویش از بذرگونه تاغ و«درمنه» که سازگار با شرایط منطقه است، استفاده شد.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش تولید علوفه، نفوذ پذیری آب، حفاظت خاک، افزایش توان اکولوژیکی و پوشش گیاهی در جلوگیری و مهار حرکت ماسه های روان و تثبیت آن خواند، اظهار داشت: عملیات بذرپاشی در محدوده کنترل هرزآب های ایجاد شده به مساحت هزار هکتار در سطح مراتع این شهرستان درحال انجام است و این کار تا پایان اسفند سال جاری ادامه دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی ادامه داد: اقدامات احیا و اصلاح مراتع گامی موثر در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت بهره برداران و روستاییان، مهاجرت معکوس از شهر به روستا و ارتقای وضعیت پوشش گیاهی است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن