اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستانفرهنگی

در قالب پویش مکتب سلیمانی؛ ۳۱ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان سمنان گفت: همزمان با هفته مقاومت و ایام فاطمیه و در قالب پویش مکتب سلیمانی ۳۱ زندانی جرایم غیرعمد استان از زندان آزاد شدند.

مهدی سعدی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه و در حاشیه مراسم آزاد سازی زندانیان، با بیان اینکه همزمان با هفته مقاومت و ایام فاطمیه و در قالب پویش مکتب سلیمانی ۳۱ زندانی جرایم غیرعمد استان از زندان آزاد شدند، ابراز کرد: هفت میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال برای این منظور جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه این پول را بسیج حقوقدانان، ستاد دیه استان سمنان، مردم خیر و قدرشناس و… تأمین کردند، افزود: چهار نفر دیگر با انجام مشاوره و اصلاح ذات‌البین و ۲۷ نفر هم با پرداخت دیه یا مهریه و یا دیون از زندان آزاد شدند تا نزد خانواده‌هایشان باشند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان سمنان با بیان اینکه پویش مکتب سلیمانی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تا آخر دی ماه ادامه دارد، گفت: مردم نیک‌اندیش می‌توانند در این طرح به آزادی دیگر زندانیان هم کمک کنند.

سعدی با بیان اینکه دو نفر از زندانیان آزاد شده زن بودند، گفت: ۱۶ زندانی درگیر مسائل مالی، چهار نفر نیز به دلیل مهریه و نفقه در زندان بودند و یک نفر نیز می‌بایست دیه پرداخت می‌کرد که خوشبختانه زمینه از برای پرداخت دیون این افراد مهیا شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن