اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستانپزشکی سلامتشاهوارعلم و دانش

۹۵ درصد مردم استان سمنان واکسن کرونا دریافت کردند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان گفت: ۹۵ درصد از افراد واجد شرایط دز اول یعنی هم استانی‌های بالای ۱۲ سال تاکنون واکسن کرونای خود را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون دریافت کردند.

به گزارش شاهوار فردا، سید محمد رضا هاشمی تاکید کرد: ۹۵ درصد از افراد واجد شرایط دز اول یعنی هم استانی‌های بالای ۱۲ سال تاکنون واکسن کرونای خود را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون دریافت کردند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود به صورت فعال در زمینه ترغیب باقی مانده مردم در زمینه دریافت واکسن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند، افزود: امیدواریم مابقی افراد نیز در روزهای آتی با مراجعه به مراکز واکسیناسیون واکسن کرونای خود را دریافت کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه روند واکسیناسیون به صورت فعالانه در هشت شهرستان استان در حال پیگیری و اجرا است، گفت: ۸۶/۵ درصد از مردم واجد شرایط در استان دز دوم خود را از انواع واکسن‌های ضد کرونا، دریافت کرده‌اند.

هاشمی با بیان اینکه در زمینه وضعیت دز سوم نیز شرایط خوب است و از میانگین کشوری عملکرد بهتری را داشته‌ایم، افزود: بیش از ۵۰ درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده و مراحل واکسیناسیون در این دز همچنان ادامه دارد.

وی افزود: شهرستان سمنان از روز گذشته در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت تا تمام هشت شهرستان استان به برکت همراهی خوب مردم و تلاش مسئولان و کادر درمانی در شرایط آبی قرار گیرد اما این به معنای رها کردن فاصله گذاری اجتماعی، عدم دریافت واکسن، عدم استفاده از ماسک و… نیست.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن