اخبار رواناقتصادیروستاییشاهوارمحیط زیست و منابع طبیعی

۶ تن چوب تاغ در شاهرود کشف شد/ قیمت زغال نیت اصلی قاچاقیان

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه طی دوماهه اخیر شش هزار کیلوگرم چوب تاغ در این شهرستان کشف و ضبط‌شده است، گفت: بیشتر این کشفیات از خودروهای عبوری بوده است.

به گزارش شاهوار فردا، محمدرضا کشاورزیان ضمن بیان اینکه طی دوماهه اخیر شش هزار کیلو چوب تاغ در این شهرستان کشف و ضبط‌شده است، ابراز داشت: بیشتر این محموله‌ها از خودروهای عبوری کشف شدند که باید گفت پاسگاه شهید نوری در کشفیات و ایست و بازرسی‌های شبانه این خودروها کمک بزرگی کرده است

وی بابیان اینکه طی مدت مذکور ۵۱۷ کیلو زغال تاغ نیز مورد شناسایی واقع‌شده است، افزود: همه این متخلفان دستگیر و با آن‌ها برخوردهای لازم صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از کشف ۷۰۰ کیلو چلم نیز طی دوماهه گذشته در شهرستان خبر داد و ابراز داشت: با توجه به اینکه این گیاه جز گونه‌های باارزش محسوب می‌شود لذا خریدوفروش آن قاچاق به شمار می‌رود.

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: اگرچه این متخلفان بابت خسارت وارده به طبیعت جمعاً به پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان محکوم شدند که آن را به‌حساب دولت واریز کردند اما باید گفت آسیب ناشی از قطع تاغ به محیط‌زیست نواحی کویری قابل جبران نیست.

یکی از دلایلی که این در سال های اخیر تاغ بیش از گذشته قاچاق می شود، زغال این گیاه است که متاسفانه باعث می شود سودجویان دست اندازی های زیادی به اراضی ملی ما داشته باشند.

غافل از اینکه همین تاغ است که نمی گذارد بیابان های جنوب شهرستان شاهرود گسترش پیدا کرده و روستاهای ما را در بر بگیرند .

علیرغم وجود گشت‌های شبانه نیروهای حفاظتی منابع طبیعی شهرستان و گزارش‌های مردمی شماره تلفن امداد و جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ نیز آماده پاسخگویی خواهد بود لذا انتظار می‌رود شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف آن را به یگان حفاظت اطلاع دهند تا موضوع رسیدگی شود.

همراهی مردم در مقابله با تخلفات این چنین در واقع احساس مسئولیت کردن در قبال محیط زندگی است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن