اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستاناقتصادیشاهوارگزارش

مسئولان می گویند: قیمت گوشت قرمز در استان سمنان کیلویی ۱۳۵ هزار تومان شد/ واقعیت بازار چیست؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

روز گذشته دبیر ستاد تنظیم بازار استان سمنان درباره نرخ گذاری اقلام اساسی مورد نیاز مردم، گفت: قیمت گوشت قرمز با پنج هزار تومان کاهش به هر کیلو ۱۳۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش شاهوار فردا، علی تشنه دل در گفتگویی با بیان اینکه در ۹۰ درصد موارد طی پایش هایی که صورت گرفته قیمت اقلام مصرفی مردم در استان سمنان از دیگر استان‌ها پایین‌تر و در وضعیت قابل قبولی قرار دارد، بیان کرد: رصد و پایش اقلام اساسی مردم به خصوص در هفته‌های اخیر جدی تر نیز دنبال می‌شود تا تخلفاتی رخ ندهد.

وی با بیان اینکه گوشت یکی از دغدغه‌های ما در ستاد تنظیم بازار بود، افزود: قیمت گوشت قرمز با پنج هزار تومان کاهش به هر کیلو ۱۳۵ هزار تومان رسیده است دیگر دغدغه مردم تأمین برنج هندی بود که این امر نیز با مصوبه ستاد تنظیم تحقق پیدا کرد و ۴۰۰ تن برنج توسط غله وارد شده است.

رئیس سازمان صمت استان سمنان با بیان اینکه قیمت برنج هندی کاهش خواهد یافت، تاکید کرد: قیمت مرغ در استان نسبت به قیمت مصوب پایین‌تر و نسبت به میانگین کشوری بیشتر بود به نحوی که در هفته گذشته مرغ ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می‌شد اما با تصمیمات مأخوذه امیدواریم که قیمت مرغ به زیر ۳۰ هزار تومان برسد.

نکته ای که مسئولان استان سمنان به آن اشاره نمی کنند این است که آیا قیمت واقعی محصولات مصرفی مردم هم همین است که می گویند؟ روز گذشته گوشت کمتر از ۱۵۵ هزار تومان و ۱۴۵ هزار تومان در بازار یافت نشد مرغ اصلا به شیوه ای که مسئولان می گویند نیست چرا که مرغ فروشی ها آن را قطعه قطعه کرده و جداگانه می فروشند آن هم به کیلویی ۵۵ هزار تومان ! در نتیجه این اختلاف صحبت های مسئولان تا واقعیت بازار چه دلیلی دارد؟

ساده است نخست اینکه مسئولان وقتی درباره گوشت و مرغ صحبت می کنند نهایتاً منظورشان ۲۰ الی ۳۰ درصد مرغ و گوشت یخ زده ای است که در فروشگاه های زنجیره ای عرضه می شود اما واقعیت ۸۰ درصد دیگر جامعه چیز دیگری است.

شاید مسئولان اعتقاد دارند که مردم باید از درب منزل آنها خرید کنند و مغازه مقابل خانه آنها ارزان تر می دهد! همان تفکری که ابتدای آغاز تورم معیشتی و فشار بر گلوی مردم بود

باید دید که چطور مسئولان در زمینه مقابله با قیمت ها عمل خواهند کرد و آیا می توانیم شاهد کاهش اقلام اساسی حداقل باشیم؟ اقلامی که روز به روز قیمتشان مردم را اذیت می کند. همین چندی پیش بود که تورم خوراکی ها در استان سمنان ۵۵ درصد عنوان شد حال آنکه واقعیت بازار شاید چیزی بیش از این هم باشد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن