اخبار رواناقتصادیشاهوارمحیط زیست و منابع طبیعی

کشف ۱۷۰۰ کیلو گرم زغال قاچاق در شاهرود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از کشف یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم زغال قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: این محموله در یک دستگاه کامیون از مشهد بارگیری و به مقصد تهران در حرکت بود.

به گزارش شاهوار فردا، محمد رضا کشاورزیان با بیان اینکه محموله قاچاق زغال در شهرستان شاهرود به همت مأموران انتظامی پاسگاه شهید نوری شاهرود کشف شد، تاکید کرد: این محموله پس از مراحل قانونی به اداره منابع طبیعی ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه میزان این زغال‌های قاچاق یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم گزارش شده است، افزود: خسارت وارده به منابع طبیعی از بابت از بین رفتن چوب‌ها برای ساخت این میزان زغال یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

رئیس منابع طبیعی شاهرود با بیان اینکه این زغال‌ها از گیاه با ارزش تاغ با میانگین سن ۴۰ سال استحصال شده است که میزان قابل توجهی خسارت را به طبیعت وارد می‌سازد، گفت: از بین رفتن تاغ‌زارها تهدید جدی برای نسل آینده محسوب می‌شود.

کشاورزان با بیان اینکه کارتن‌های زغال تاغ به طرز ماهرانه‌ای در زیر بار در اتاق کامیون مخفی شده بود که با هوشیاری مأموران پاسگاه شهید نوری کشف شد، گفت: به گفته نیروی انتظامی فرد راننده فاقد مدارک لازم بود در نتیجه دستگیر و به مراجع قضائی ارجاع یافت.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن