اخبار رواناخبار ویژهاقتصادی

افتتاح بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه های عمرانی و اقتصادی در شاهرود

جلالی در نشست خبری دهه ی فجر 1401

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، امروز سه شنبه ۱۱ بهمن سال جاری، ابوطالب جلالی در گفتگو با خبرنگاران اعلام داشت بیش از ۸۱۳ میلیارد تومان پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان شاهرود در دهه ی فجر امسال افتتاح خواهد شد.

در این نشست که با حضور پورنیا معاون اقتصادی فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود برگزار شد، مجموع پروژه های عمرانی این شهرستان بالغ بر ۴۲۷ میلیارد تومان به تعداد ۱۶۳ پروژه و بیش از ۳۸۶ میلیارد تومان پروژه های اقتصادی با اشتغال مستقیم ۳۲۴ نفر در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

فرماندار شاهرود همچنین پروژه هایی که قابلیت کلنگ زنی را در دهه ی فجر امسال داشته در بخش عمرانی بالغ ۵۱۵ میلیارد تومان در قالب ۲۰ پروژه و در بخش اقتصادی ۱۵۰ میلیارد تومان در قالب یک پروژه برشمرد که مجموعا ۶۶۵ میلیارد تومان خواهد بود.

وی مجموع اعتبارات را در مقایسه با سال ۱۴۰۰ که قریب ۳۷۰ میلیارد تومان بود را با سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴۷۸ میلیارد تومان عنوان داشت که رشد حدود ۳۰۰ درصدی را دارد.

جلالی بخش عمده ی اعتبارات فوق را از محل سفر رئیس جمهور مردمی در سال گذشته به استان و همچنین بخشی از اعتبارات ملی استانی و شهرستانی و بخش دیگر از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان و نیز بخش دیگر از محل سفر کمیسیون عمران مجلس به شاهرود بوده است.

در بخش مسکن و بویژه طرح نهضت ملی مسکن در کل ۵ شهر شهرستان شاهرود زمینهای مورد نظر شناسایی و تغییر کاربری داده شده و در شهر شاهرود دو قطعه ۱۳۸ و ۹۴ هکتاری تغییر کاربری شده و پیمانکار در قطعه ۱۳۸ هکتاری خاوران مشغول به کار و پی ریزی شده است.

ابوطالب جلالی همچنین از افتتاح ۲۲ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد، تعاون فرهنگیان ۹۶ واحد در شهرک کوثر توسط بنیاد تعاون، بنیاد مسکن قرارگاه امام حسن مجتبی ع برای خانه دارکردن مردم فاقد مسکن بوده که در حال پیگیری و اقدام است.

وی علت طولانی شدن پروسه آغاز به کار مسکن ملی در شاهرود را تامل برای بوجود نیامدن مشکلات مسکن مهر در شهرک کوثر و فدک در اختلاف شهرداری با مسکن و شهرسازی عنوان داشت و گفت: این تاخیر نیست بلکه تاملی و تانی در اجرای بی نقص تر این حرکت بزرگ است تا در آینده مشکلات مسکن مهر را شاهد نباشیم.

جلالی همچنین در حوزه ی اقتصادی در طول چندماه گذشته ظرفیت ذوب آهن را بسیار حائز اهمیت دانست و شرایط را برای سرایه گذار مناسب ندانست اما با پیگیری های صورت گرفته شرایطی فراهم آمد تا سرمایه گذارانی که بر اثر بی مهری ها و شرایط نامطلوب در حال ترک شهر بودند بازگشته و پروژه ها را آغاز و بعضا به بهره برداری رساندند.

وی حوزه ی فولاد را یکی از حوزه های پیشران در شهرستان دانست و شرایط اقلیمی و کم بارشی و غیره را عواملی جهت رفتن به سمت حوزه ی صنعت برشمرد.

وی با گلایه از وزارت صمت در افزوده شدن فعالیت های جدید جدولسازی و پاکت سازی که بسیار برای این کارخانه سودآور است از حضور مجموعه شستا که امکان سرمایه گذاری و آغاز برخی پروژه ها خبرداد

فرماندار شاهرود از کلنگ زنی چند پروژه ی جدید در حوزه ی خودروسازی و فولاد در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار خبر داد و افزود

وی با اشاره به مشکل جدی آب شهرستان از انتقال آب از سرچشمه های قطری بعنوان پروژه های آبرسانی یاد کرد و انتقال آب از کالپوش را از مهمترین برنامه های در دست اقدام برشمرد.

چند پروژه ی معلق مانده اعم از انتقال کشتارگاه که قریب ۳۰ یال به مردم قول داده شده بود که هم اکنون پروژه ی کشتارگاه بسطام در دست افتتاح است. پروژه ی دیگری در خصوص کشتارگاه با قریب ۱۵۰ میلیارد تومان در حال سرمایه گذاری است که با آخرین تکنولوژی روز در دست احداث است.

پروژه مهم دیگر واحد مرغ تخم گذار است که از نیازهای اساسی مردم شهرستان است

پروژه های متعددی از محل تبصره ۱۸، هشتصد میلیارد تومان پروژه های عمرانی و اقتصادی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته که یا احداثی است یا تکمیل پروژه

از محل تبصره ۱۶

خبر در حال تکمیل است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن