اخبار رواناخبار ویژهاقتصادیسیاسیشاهوار

با حضور وزیر نیرو۱۶ طرح عمرانی حوزه آبفای شاهرود افتتاح و کلنگ زنی شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از فارس، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با حضور در شاهرود در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب و آیین افتتاح و آغاز هم‌زمان ۱۴ پروژه آب و فاضلاب شهرستان شاهرود اظهار کرد: طرح در حال اجرای تصفیه‌خانه‌ای که امروز بازدید شد، سرعت خوبی پیدا کرده است و با تخصیص به‌موقع اعتبار طی دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

محرابیان تصریح کرد: پست ۶۳ کیلوولت از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان به‌صورت موقت راه‌اندازی شده که بر اساس توافق‌نامه‌ای که با وزارت صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی موجود است، پست به‌صورت دائم مستقر می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: وظیفه ما در وزارت نیرو ،رفع نارسایی‌ها در حوزه آب در هر گوشه و منطقه‌ای از کشور است.

محرابیان افزود: پروژه‌های مربوطه برای رفع نارسایی‌های آبی در جای جای کشور اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر مسأله و مشکلی در خصوص تأمین آب شرب پایدار شاهرود وجود دارد، با حضور معاونان و مدیران وزارت نیرو و با برگزاری جلسات با حضور مسؤولان عالی‌رتبه استان و نماینده مجلس بررسی و حل‌وفصل خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه طرح‌های آب‌رسانی به شاهرود تخصیص اعتبار خواهد شد، گفت: طرح انتقال آب از سد کالپوش که برای آب‌رسانی به شاهرود تخصیص یافته و ظرفیت ویژه‌ای دارد، در دستور کار است.

محرابیان ادامه داد: در طرح انتقال آب از سد کالپوش پیگیری‌ها انجام می‌شود و تخصیص‌های آبی برای رفع نیازهای مردم روستاهای در مسیر انتقال تا مبدأ شاهرود صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تا زمان تأمین آب به‌صورت پایدار، استفاده از چاه‌ها و پروسه‌های اضطراری برای رفع نارسایی و کمبود آب شاهرود در دستور کار قرار دارد.

وزیر نیرو ادامه داد: در مورد نیاز آب صنعت نیز با وجود دو تصفیه‌خانه خوبی که در شاهرود موجود است، تمام نیاز صنعت شهرستان و حتی استان سمنان به‌طور کامل برطرف خواهد شد.

محرابیان بیان کرد: مردم شاهرود اطمینان داشته باشند که مسؤولان به فکر رفع مشکل هستند و آب و برق موردنیاز برای مصارف خانگی و صنعتی تأمین خواهد شد.

وزیر نیرو، ظهر امروز از تصفیه‌خانه فاضلاب بازدید کرد و آیین افتتاح و آغاز هم‌زمان ۱۴ پروژه آب و فاضلاب شهرستان شاهرود با حضور علی‌اکبر محرابیان برگزار شد.

شاهرود دو تصفیه‌خانه آب و فاضلاب دارد که ۱۵ هزار انشعاب در حال حاضر به شبکه متصل شده است و تصفیه‌خانه‌ای که امروز مورد بازدید قرار گرفت، برای خانه‌های شهرک مهر راه‌اندازی خواهد شد.

این تصفیه‌خانه در حال حاضر ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا نوروز سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه، فاضلاب خانه‌های شهرک مهر که چاه‌های جاذب ندارند، به این تصفیه‌خانه متصل می‌شوند.

بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب و آیین افتتاح و آغاز هم‌زمان ۱۴ پروژه آب و فاضلاب شهرستان شاهرود با حضور علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو، استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان شاهرود و مدیران حوزه انرژی استان در کمربندی شاهرود انجام شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن