اخبار رواناخبار ویژهپزشکی سلامتشاهوار

بخش زایمان بیمارستان بهار شاهرود افتتاح نشد!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت ظهر شنبه در ادامه سفر یک روزه به استان سمنان و در بدو ورود به شهرستان شاهرود، با حضور در بیمارستان دولتی بهار از مجموعه‌های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، از بخش‌های این بیمارستان بازدید کرد.

قرار بود امروز با حضور وزیر بهداشت بلوک زایمان بیمارستان بهار شاهرود با هدف ارتقای خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان به بهره برداری برسد که وزیر بهداشت در اقدام جالب توجه این مرکز را افتتاح نکرد.

مسئولانی که در محل حضور داشتند علت این امر را عدم حاضر بودن تجهیزات و آمادگی اعلام داشتند.

افتتاح نشدن بلوک زایمانی این بیمارستان توسط وزیر بهداشت با وجود قرار داشتن در برنامه سفر سوالاتی را مطرح کرد که مسئولان محلی تلاش کردند آن را با عدم آمادگی طرح برای افتتاح و نظر وزیر بهداشت برای تکمیل طرح، پاسخ دهند.

برخی مقامات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین اعلام کردند این بخش برای تکمیل ۲۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دراین باره گفت: ساختمان بلوک زایمانی بیمارستان بهار شاهرود در زیربنای یک هزار و ۶۲۰ متر مربع احداث و هدف آن هم ارتقای خدمت رسانی در بخش زایمان بیمارستان بوده است.

حسین شیبانی با بیان اینکه این بیمارستان به نوعی پایلوت زایمان در شهرستان شاهرود نیز محسوب می‌شود، بیان کرد: ۴۰ تخت بستری طبقه اول و شش تخت LDR در این مجموعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه بلوک زایمان جدید بیمارستان بهار سه تخت اتاق عمل نیز دارد، گفت: عملیات ساخت این طرح از سال ۹۶ آغاز شده و عملیات ساختمان این طرح ۲۵ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

وزیر بهداشت بعد از بازدید از بخش‌های بیمارستان بهار بدون افتتاح طرح زایشگاه مکان را ترک و برای ادامه سفر خود به دامغان و سمنان رفت.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن