اجتماعیسیاسیشاهواریادداشت

یادداشت مهمان در پی اقدام توهین آمیز شهرداری شاهرود نسبت به شهدا/
این نه آن است…

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، در پی اهانت شهرداری شاهرود به ساحت شهید باباحجیان، با ارسال تصویر بدون قاب و نام شهید برای فرزندش که تا چندی پیش حراست شهرداری شاهرود را برعهده داشت، یادداشتی به شرح ذیل برای این پایگاه خبری ارسال شد.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
“هر کسی که سعی کند یاد شهدا به فراموشی بسپارد یا به خانواده شهدا اهانت، بی‌اعتنایی و یا مورد تعرض زبانی قرار دهد به کشور خیانت کرده‌است، این‌جا بحث نظام نیست بحث کشور است.”
《بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مرزبانان و خانواده های شهدای مدافع حرم ۲۹خرداد ماه ۹۶》

تصویر شهید، محصور شده در قابی چوبی یا آلومنیوم، “زنده ترین” موجود زندگی خانواده شهداست.

شاهرود شهر معلمان دین و اخلاق، شهر عرفای نامی چون بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی و ابن یمین فریومدی، شهر مادر ۳شهید میرکریمی و مادر شهیدان شریف که با ۱۲۰۰ ستاره ای که تقدیم کهکشان دفاع مقدس کرده است به عنوان دومین شهر کشور از لحاظ تعداد شهید به نسبت جمعیت به حساب می آید.
و این یعنی مادران و پدران و فرزندان این شهر بیش‌از پیش با فرهنگ جبهه و شهادت عجین بوده و روایت شهدا میهمان خانه‌های بسیاری از مردمان این خطه است.

این یعنی ما هنوز یادمان نرفته که فرزندان این دیار چگونه از خون خود گذشتند تا ما امروز اینچنین با آرامش خیال و امنیت کامل زندگی کنیم.

اما چیزی که این روز ها خلاف آن در حال رقم خوردن است و بجای تکریم، خانواده های شهدا را آزرده خاطر کرده است حذف تصویر یک شهید از دیواری در شهرداری شاهرود است که تصاویر پدران شهید کارمندان آن اداره بر آن نقش بسته بود، صبحت این است که شما فکر میکنید تکریم و احترام و‌زنده نگه داشتن خانواده های شهدا منوط است به برگزاری همایش های آنچنانی و محفل های روایت گری و یادواره های شهدا که در آن از چند خانواده شهید دعوت کنید، گرامی داشت بگیرید برای شهید باکری و کلی بریز و بپاش تا مردم باورتان کنند اما نمی دانید که اکر این کارها دلی نباشد یک حرکت عامدانه مهر تایید می زند بر حسن نیت کارهایی که هدفشان مثلا زنده نگه داشتن یاد شهدا و ادامه راه باکری ها بوده است.
اگر تصورتان این باشد که حق مطلب را ادا کرده اید ومردم هم باورتان کرده اند، وهمی بیش نیست چرا که هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند
اثبات ارادت قلبی در ریخت و پاش های این چنینی نیست، ارادت قلبی با دریافت لوح تقدیر از سوی استانداران اثبات نمی شود، اینکه شما و همکارانتان اصلا هر فردی که در مجموعه مدیریت شهری باعث شده تا پرچمی را که در یک روز بالا بردید به هر دلیلی امروز پایین بیاورید نهایت بی احترامی به مقام شهید بوده که هیچ توجیهی برای مردم شاهرود ندارد و هیچ سطل ماستی آن را پوشش نمی دهد.
امروز خط قرمز همه مردم شاهرود خون جوان هایی است که در حیاط سپاه قدیم با نوای (هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله) بند پوتین بستند و در گلزار شهدای شهرک امام(ره) روی دوششان در اوج ثبت شدند است.
ایامی که خیلی از مسوولین فعلی سنشان قد نمی دهد تا آن روز ها را به خاطر بیاورند امروز به برکت همان رشادت ها، خون های ریخته شده و ایستادگی در برابر ظلم زمینه را فراهم کرد تا بر صندلی مسوولیت تکیه بزنند، رفتند اما عند ربهم یرزقونند، رفتند اما روح بلندشان نظاره گر بر رفتار و اعمال جاماندگان است، همانطور که رضا نادری در وصیت نامه اش این طور گفت که ای برادر به کجا می روی، مسولیتی را که با ما با رفتن خود بر دوش تو گذاشته ایم از یاد خواهی برد؟ ما نظاره می کنیم که تو با این مسولیت سنگین چه خواهی کرد و اما مسوولیت ادامه دادن راه ماست.

حذف تصویر شهید پاسدار، غلام رضا باباحجیان آن طور که افراد منتصب به مدیریت شهری برای مسوولان و مردم فهیم شاهرود توضیح داده اند، کل ماجرا نبوده و نیست، یک سال بیشتر است که از نصب تصویر خانواده های شهدای مجموعه مدیریت شهری می گذرد، اقدامی که توسط پایگاه بسیج شهرداری شاهرود برای گرامی داشت وتکریم خانواده شهدای شهرداری انجام شده بود و مورد استقبال کارمندان و ارباب رجوع ها واقع شد، این اقدام درست مصادف بود با حضور آقای غلامرضا باباحجیان با عنوان سرپرست حراست شهرداری، غلام رضا که نامش برگرفته از نام پدر است، فرزند شهیدی که واژه پدر برای او جز همان تصویر سیاه و سپید قاب شده بر دیوار نبوده و نیست
رضا باباحجیان که از سوی حراست استانداری مامور به خدمت در مجموعه مدیریت شهری شده بود، فرزند شهیدی که یک سال تمام با همه ناملایمت ها و سختی ها، فشار ها و توهین ها، سنگر مبارزه را خالی نکرد و به مانند بسیاری دیگر به بزاق دهان آقایان خوش نیامد و هضم نشد که در نهایت این اقدامات شجاعانه و عدالت خواهانه به درخواست خودش به محل قبلی خدمت یعنی حراست فرمانداری بازگشت اما این بازگشتن ها پایان عدالت خواهی او در مجموعه مدیریت شهری نبود
و با کمال تاسف مجموعه مدیریت شهری پس از گذشت ۴ ماه از رفتن غلام رضا باباحجیان صرفا به دلیل عدوات با او، عکس پدر شهیدش را از دیوار شهرداری به زیر کشیده و توسط حراست فعلی برای فرزند شهید فرستاده است آن هم نه در قاب آلمینیومی که در ابتدا درست شده بود.
امروز مردم شهید پرور شاهرود هیچ توجیهی را از سوی مدیریت شهری برای این اقدام ناشایست نمی پذیرد، یک قاب عکس چه سنگینی بر دوش مجموعه داشت؟ اصلا اگر توجیه شما این است که فقط تصاویر خانواده های مجموعه مدیریت شهری روی آن دیوار نصب شده چرا قاب عکس شهید را همان ۴ ماه پیش که عزم رفتن داشت با عزت و احترام به او هدیه ندادید که گذاشتید بعد از ۴ ماه آن هم با این وضعیت؟ بدون قاب، بدون نامش تحویل تنها فرزندش دادید؟
حال مردم شاهرود منتظر مطالبه شان از شما مسوولین و نحوه برخورد شما با خاطیان این حادثه هستند و تا حصول نتیجه دست از مطالبه بر نخواهند داشت.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن