اخبار ویژهسیاسیشاهواریادداشت

یادداشت سید جواد هاشمی فشارکی
شهیدی که دوبار شهید شد! + وصیتنامه

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا؛ در پی اهانت شهرداری به شهید باباحجیان، دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی از یادگاران دفاع مقدس و رئیس کانون معماری ایران در یادداشتی در سایت ایثارپرس منتشر که به نگاه شما تقدیم می گردد.

در بار اول دشمن بعثی جسم غلام رضا باباحجیان را در سال ۱۳۶۵ به شهادت رساند و بار دوم نااهلان داخلی در سال ۱۴۰۲ حرمت و حریمش را مورد هتک قرار دادند .
*
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

نوبت اول ، شهادت فیزیکی ) شهید غلام رضا باباحجیان در تاریخ ۱۰-۱۱-۱۳۴۴ در شاهرود چشم به جهان گشود . پدرش غلام علی ، از محبان امام علی بود . برای دفاع از انقلاب لباس پاسداری برتن کرد . و علیرغم داشتن فرزند در چندین نوبت به جبهه های نبرد با متجاوزین بعثی عازم شد ، تا اینکه در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه در تاریخ  ۵-۱۰-۱۳۶۵ به شهادت رسید و در گلزار شهدای حسین اباد شهر شاهرود جاودانه شد .

نوبت دوم ، هتک حرمت و حریم شهید ) اقدام نابخردانه در هتک حرمت به تصویر شهید والامقام غلام رضا باباحجیان که بر دیوار شهرداری شاهرود قرار داشته ، بدستور شهرداری شاهرود به پایین کشیده میشود و با ارسال تصویر بدون قاب و نام شهید برای فرزندش که تا چندی پیش حراست شهرداری شاهرود را برعهده داشته صورت می گیرد .

نکته اول : این اقدام نابخردانه شهرداری شاهرود ،  پیامدهای خسارت بار معنوی و اجتماعی بهمراه آورده است  ، بنحویی که علیرغم گذشت چندین روز از ان ، اقدام شایسته ای در پاسخ به درخواستهای مردمی وشخصیتهای شهر اقدامی جهت جبران آن صورت نگرفته است .

نکته دوم :  جایگاه شهدا و خانواده محترم شهدا ، مقام والایی است ، که نبایستی حتی در مقام شائبه بی احترامی قرار گیرد . و استفاده از ادبیات تهدید آمیز و انتصاب دلسوزان انقلاب معترض به اقدام ناشایست فوق ، به معاندین و…. توسط خاطیان ، خطای مضاعفی را مرتکب شده اند .

نکته سوم : اگر دوستداران شهید اقدامی در برخورد با خاطیان نکرده اند ، به جهت عمل به وصیت شهید :” و ای برادران عزیز وحدت و یکپارچگی را حفظ کنید برای مردم. ” بوده است ولی نبایستی سبب جری تر شدن خاطیان گردد .

نکته چهارم : برای عبرت آموزی و پرهیز از تکرار آن توسط دیگران ، ضرورت دارد ، شورای شهر شاهرود فرماندار محترم و استاندار محترم به نحو شایسته ، قصور صورت گرفته جبران شده و شهردار نابخرد و مغرور ( و عوامل اجرایی مربوطه ) را تعلیق و نسبت به عزل وی اقدام نموده و از هرمسولیت دیگری نیز در اینده محروم نمایند .

وصیت نامه شهید :

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشنده مهربان

« انالله و انا الیه راجعون » ما ز خدا هستیم و به سوی او رجوع می کنیم.

« السلام علیک یا ابا عبدالله، السلام علیک یابن رسول الله، السلام علیک یابن امیرالمؤمنین وابن سید الوصیین، السلام علیک یابن فاطمۀ الزهرا »

با سلام و درود به یگانه منجی عالم بشریت مهدی فاطمه (عج) و با سلام و درود به نایب برحقش ، این پیر جماران ، امام امت ، خورشید درخشان ، خمینی بت شکن و با سلام و درود به شهدای اسلام از صدر اسلام و از کربلای حسین تا کربلای ایران زمین و با سلام و درود به خانواده های شهدا و خانواده های مفقودالاثرها.

پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از پروردگار بزرگ خواستارم.

پدر بزرگوارم و مادر عزیزم ، سلام علیکم ، امیدوارم که حال شما خوب باشد . پدر و مادر عزیزم، امیدوارم که فرزند خودتان غلامرضا را ببخشید و این بنده گنهکار خدا [ را] عفو کنید. مادرم، امیدوارم که شیرت را حلالم کنی. مادر جان، ما برای پیروزی اسلام به جبهه آمده ایم. انشاءالله اگر خداوند از ما قبول کند ، امیدوارم اگر قربانی در راه خدا دادید، ناراحت نباشید چون برای خدا فرزندتان را داده اید.

مادرم، امیدوارم که اگر شما از من اذیتی، آزاری، برخوردی دیدید من را ببخشید . مادرم، ای مادر مهربانم ، زینب (س) ) را در نظر بیاور چه مصیبت هایی بر زینب کبری (س) وارد آمد . به خاطر خدا صبر را پیشۀ خود  قرار دهید . نباشد طوری گریه کنید دشمن شاد بشود .

پدرم، ای پدر ، من فرزند بدی بیش برای تو نبودم . امیدوارم پدر جان از زحماتی که کشیدید این بنده گنهکار را بزرگ کردی ، به بزرگی خودت این حقیر را ببخشد و از من راضی باشد . پدر جان ، از این ناراحت نباش که فرزندت در راه خدا قربانی شده است . پدر جان ، ما هدف مان جز پیروزی اسلام چیزی دیگر نیست. همسر عزیزم ، به تو [که] عزیزی چه وصیت بکنم . من که […]هستم چه وصیتی به تو عزیزی کنم.

همسرم، برای اینکه در زندگی ام چند مدتی که با هم زندگی کردیم جز خوبی از تو عزیز [ی] چیزی دیگر ندیدم . همسرم، امیدوارم که این بنده گنهکار خدا را ببخشید . اگر بدی از من دیدی ، من را ببخشی. همسرم ، آن مسافری که در بین راه هست ، اگر انشاءالله سالم بود ، صلاح دست خودت هست هر اسمی که گذاشتی . انشاءالله اگر سالم به دنیا آمد ، از او مواظبت بکنید و او را خوب تربیت بکنید . انشاءالله اگر خداوند به او توفیقی داد درسش را بخواند و در جستجوی علم و دانش باشد و علم و دانشی که به آن عمل کند و جز خدا کسی را پرستش نکند و پیروی از ائمۀ معصومین و ولایت فقیه بکند .

 خواهرم، صدیقه ، ای زینب گونه ، ای بزرگوار ، امیدوارم که در شهادت برادر کوچکت ناراحت نباشید . خواهرم، اسلام در خطر بود، راه ما راه حسین (ع) است و ما برای پیروزی اسلام به جبهه آمده و جانمان را فدای اسلام [می]کنیم. امیدوارم که صبر را پیشه کنید و از فرزندانت مواظبت کنید . خواهرم، وصیت من به تو همین است . خواهرانم ، امیدوارم که برادر خودتان غلامرضا را ببخشید .

 برادرانم، امیدوارم این برادر کوچکتان غلامرضا را ببخشید . و پیروی از رهبر عزیز کنید و پشتیبان ولایت فقیه باشید

و اقوام و خویشاوندان، امیدوارم که این بنده گنهکار خدا را ببخشید . اگر در طول عمرم به شما بدی کردم، مرا ببخشید .

 ای همسایگان عزیز، وصیت من به شما این است که مرا ببخشید و من جز خوبی چیزی دیگر[ی] ندیدم.

ای برادران هم محلی ام، وصیت من به[ شما] این است که فقط مرا ببخشید و پیروی از رهبر عزیز کنید و پیرو ولایت فقیه باشید و ای برادران عزیز وحدت و یکپارچگی را حفظ کنید برای مردم.

وصیت نامه دیگر شهید

« انالله و انا الیه راجعون »

این جانب غلامرضا بابا حجیان، فرزند غلامعلی باباحجیان، شماره شناسنامه ۱۷ ، تاریخ تولد ۱۳۴۴ ، وصی خود را پدرم قرار داده و در نبود پدرم غلامحسین ، برادرم ، را قرار داده ام و تمام اموالم در اختیار همسرم است و هیچ کس [حق] هیچ گونه تصرفی ندارد و میل همسرم هست اگر فرزندم سالم به دنیا آمد به او ببخشد، دست خودش هست.و این حقیر،غلامرضا باباحجیان،۲٫۵ ماه روزه بدهکار هستم و مبلغ ۱۰۰۰ تومان به خواهرم صدیقه ، بدهکار هستم و دو عدد دفترچۀ قسط که دارم قسط می دهم خرجی که می خواهید برایم بکنید، همانی که بنیاد شهید می دهد خرجم کنید، زیاد خودتان را به زحمت نیندازید و ۲ ماه هم برایم نماز بخوانید.

غلامرضا باباحجیان /  ۳/۱۰/۶۵

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن