اخبار ویژهحوادثسیاسیشاهوارشهری

اینجا شاهرود است یا تگزاس؟!
مسئولان انتظامی، امنیتی و قضایی اگر توان مقابله و پیگیری قاطع ندارند به مردم اعلام کنند!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا؛ روز گدشته تصاویر غم انگیزی در فضای مجازی شاهرود منتشر شد که جای بسی تامل و البته تاسف است. حمله ۴ نفر موتور سوار به یک زن وکیل پس از جلسه ی دفاع در دادگاه!

بر اساس تصاویر ضبط شده دوربین های مردمی، نه حکومتی! ۴ نفر ضارب به خودروی پژوی یک شهروند خانم در خیابان شهید فریدنیای شاهرود حمله و با قمه و سلاح های سرد قصد جان وی را می کنند که ذکر چند نکته بسیار حائز اهمیت است.

این زن یک وکیل است که از قضا از جلسه ی دفاع در یک پرونده ی طرح شده در دادگاه مربوط به افراد نظامی خارج میشده و جالب آنکه گویا در همان جلسه نیز تهدید می شود. نامبرده در پیامی در فضای مجازی اعلام می کند که «پیرو حکم محکومیت اشخاصی از دادگاه نظامی ۲، دادخواست ضرر و زیان معنوی را در دادگاه حقوقی طرح نمودم و امروز مورخ ۱۴۰۲/۵/۱۰ در جلسه رسیدگی که در شعبه دوم حقوقی شهر شاهرود داشتم از جانب گروهی از آن اشخاص مورد تهدید واقع شدم و با عنایت باینکه در حیطه کاری و شخصی صرفا از ناحیه ی این اشخاص مورد تهدید واقع شدم، لذا به این اشخاص مظنون بوده و در این راستا امروز ۴ نفر با دو موتو اینجانب را حوالی ساعت دو ونیم بعد ازظهر در حین رانندگی در خیابان شهید فریدنیا (بهزیستی) شهر شاهرود مورد سوء قصد قرار دادند و به بنده آسیب زده و قصد کشتن بنده را داشتند و در نهایت به لطف خدا از محل حادثه فرار کردم لذا از کانون وکلای دادگستری مرکز درخواست مساعدت و پیگیری موضوع را دارم».

اولین مورد آنکه چرا در یکسال گذشته تعداد جرایم درجه یک کیفری از جمله قتل، تجاوز به عنف، حمله با سلاح های گرم و سرد، ضرب و شتم، آتش زدن خودرو و تعدادی دیگر از جرم ها در شاهرود یافت شده است. بررسی علت قریب باتفاق این موارد نشان می دهد جرم های بزرگتر دیگری در پس پرده در این شهر رخ داده یا در حال رخ دادن است و ضاربین یا عاملان جرم به سان فیلم های هالیوودی قصد از بین بردن آثار جرم خود را داشته یا برای ساکت کردن مطلعین و ارعابشان در انصراف از پیگیری، مرتکب چنین اعمال خبث آلودی می شوند که خود نشان پست تر شدن سطحی از مقامات و افراد در شهرستان را نشان می دهد.

البته روی دیگر این سکه، رویش های نویی از جوانان انقلابی و حقیقت خواه در جامعه را نشان می دهد که گویای پوست اندازی انقلاب در سطح مردم و در آینده ای نچندان دور در سطح مسئولان است.

مورد دوم چه عامل یا عواملی باعث شده تا مجرمین این جسارت را پیدا کنند تا دست به اعمال خشونت آور و جرم های درجه یک شوند!
بی توجهی و سهل اندیشی و سهل انگاری مسئولین امر؟
یا ناتوانی ایشان در جلوگیری از بروز حوادث اینچنین در سطح جامعه؟
و یا خدای نکرده دست داشتن برخی مسئولین در بروز چنین حوادثی غمبار؟!

و مورد آخر اینکه چرا تا وقتی رسانه ها به موضوع یا مواردی از این دست نپرداخته اند، صدایی از مسئولی در نمی آید؟
آیا سواد رسانه ای نمی دانند؟ پس با کدام توجیه به این سمت گمارده شده اند؟ که اگر به هنگام به موضوعی ورود کنند و اولین خبر را دهند و اخبار را پوشش دهند، مانع از هراس شهروندان و حتی موج سواری معاندین در شبکه های خارجی و یا داخلی شوند.
آیا می دانند اما از مافیای احتمالی می ترسند؟ که در اینصورت لیاقت و صلاحیت احراز آن پست را نداشته و در صورت ادامه دادن به مسئولیت خائنند.
یا اینکه بازهم خدای ناکرده خود، دستی در پس ماجرا دارند؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن