اخبار ویژهاستانخانوادهشهری

تب کریمه کنگو در استان سمنان گزارش نشده است

بازدیدها: ۸

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه تب کریمه کنگو تا کنون در این استان گزارش نشده است، گفت: سمنان استان پاک از لحاظ تب کریمه گنگو شناخته شده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حمیدرضا حسینی ظهر چهارشنبه در گفتگویی با موضوع بیماری های واگیر بین انسان و دام بیان کرد: تا کنون در استان سمنان شیوع بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است.

وی گفت: بیماری تب کریمه کنگو نوعی بیماری ویروسی است که از طریق گزش دام توسط نوع کنه بروز می‌کند

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیان کرد: سمنان از استان‌های پاک کشور از لحاظ آلودگی دام به بیماری تب کریمه کنگو است.

وی گفت: سم‌پاشی از جمله اقدام های پیشگیرانه در برابر شیوع بیماری تب کریمه کنگو محسوب می‌شود و این اقدام در روستاهای‌ سراسر استان سمنان با همکاری بسیج عشایری و مشارکت بسیج سازندگی انجام می‌شود.

حسینی تصریح کرد: محیط و بدن دام برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو سمپاشی می‌شود و تاکنون سه هزار و ۸۰۰ لیتر سم خریداری و در شهرستان‌ها توزیع شده است.

وی یادآور شد: بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در اثر تماس با دام آلوده و گوشت آلوده به انسان منتقل می‌شود، اما ویروس عامل این بیماری به شدت به سرما حساس است و در اثر سرما غیرفعال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دام در کشتارگاه‌ها با نظارت دامپزشکی ذبح و بعد از ۲۴ ساعت جمود در بازار عرضه می‌شود و شهروندان با خرید گوشت از مراکز معتبر عرضه گوشت از ابتلا به بیماری مصون می مانند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، تمام استان های همجوار سمنان شامل اصفهان، گلستان، تهران و مازندران موارد ابتلا به تب کریمه را بیان کرده اند و این عجیب است که در سمنان هیچ موردی گزارش نشده است! از سوی دیگر مدیرکل دامپزشکی استان سمنان به موارد گزارش این بیماری اکتفا می کنند و این یعنی امکان دارد موردی در استان وجود داشته باشد اما گزارش نشده باشد. لذا شهروندان باید بیش از پیش مراقب این بیماری بوده و گوشت را قبل مصرف ۲۴ ساعت فریز کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن