اجتماعیاخبار ویژهاستانحوادثراه و شهرسازیشاهوار

۶۰ میلیارد ریال به اهالی روستای حسین آباد کالپوش پرداخت شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: ۶۰ میلیارد ریال تا کنون به اهالی روستای حسین آباد کالپوش تسهیلات بدون بازپرداخت پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا فلاحی در گفتگویی همزمان با روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت خانه های ویران شده در حسین آباد کالپوش به دلیل رانش فروردین ماه، بیان کرد: ۶۰ میلیارد ریال به مردم تسهیلات بدون بازپرداخت کمک شده است.

وی افزود: این تسهیلات شامل ۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی و ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارهای استانی بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان همچنین گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت متمرکز برای بازسازی و ساخت خانه‌های جدید در حسین آباد کالپوش تخصیص یافت

فلاحی بیان کرد: تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال جذب شده و پیگیر جذب مابقی این اعتبارات هم هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان، گفت: احیای روستای حسین آباد کالپوش با برنامه‌ریزی هدفمند در دستور کار است که ۶۴ هکتار زمین برای ساخت خانه ، مجتمع‌های آموزشی و اداری در دستور کار است.

به گزارش خبرذگار شاهوار فردا، یکی از مشکلات امروز مردم کالپوش نزدیکی به فصل زمستان است چرا که این منطقه دارای زمستان های سختی بوده که در آن عملاً امکان کار عمرانی و ساخت و ساز خانه مقدور نیست. مردم انتظار دارند که این نگرانی از سوی استانداری سمنان درک می شد که متاسفانه این امر صورت نگرفته و عملاً ساخت خانه ها به فصل سرما و یا حتی سال آینده موکول شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن