استانشاهوارمحیط زیست و منابع طبیعی

برخورد قانونی با اضافه برداشت معادن / قانون در شاهرود و میامی اجرا نمی شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان امروز از برخورد قانونی با کسانی خبر داد که در معادن اضافه برداشت دارند این در حالی است که گویا این قانون برای تمام استان وجود دارد بجز شاهرود و میامی که در آن شاهوار و فرومد و عباس آباد در حال نابودی هستند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بهروز اسودی رئیس صمت استان سمنان امروز سه شنبه در نشستی از جریمه ۲۵ میلیارد ریالی یک واحد معدنی در زمینه اضافه برداشت محصولات معدنی خبر داد و بیان کرد: این اداره کل به طور قاطع با اضافه برداشت ها مقابله می کند.

اسودی اما نگفت آیا با اضافه برداشت معدن بوکسیت هم برخورد می کند یا خیر؟ آیا وضعیت در فرومد و عباس آباد هم اینگونه است؟

سخن یکی از موثران فرومدی درباره این موضوع جالب توجه است او به خبرنگار شاهوار فردا می گوید: این سخن رئیس صمت سمنان مانند سخن قبلی شان است که می گفت مگر در فرومد برداشت روباز هم صورت می گیرد یا خیر! که نشان می دهد اسودی اصلا در جریان اتفاقاتی که در فرومد و شاهرود و میامی می افتد نیست.

این جوان اهل فرومد می گوید: حدود ۳۰ پیمانکار در استخدام صمت برای برداشت از فرومد یکی از مهمترین معادن فلزی استان سمنان هستند مگر می شود که در شرقی ترین مکان استان سمنان آنجا که تا نزدیکترین واحد بازرسی اداره صنعت معدن ۲۰۰ کیلومتر فاصله است، اضافه برداشت نشود؟

وی افزود: در فرومد تمام منابع طبیعی و درختان و حیات وحش و منابع آبی تخریب شد و رفت اما چون شاهوار نزدیکم شهر بود و رسانه ها به آن پرداختند دیده شد اما فرومد چون دور افتاده است کسی ازآن خبری نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، برخی منابع محلی معتقد هستند که تخریب های زیادی در فرودمد به وجود امده است به خصوص این اتفاق در سه سال اخیر با افزایش حجم برداشت از معدن این روستا صورت گرفته است. معدنی که سودش در جیب سرمایه گذاران بخشی خصوصی است و نابودی منابع طبیعی اش سهم مردم .

امید است وقتی مسئولان صنعت معدن و تجارت استان سمنان از اضافه برداشت معادن سخن می گویند کمی هم به فکر میامی و شاهرود و شاهوار و فرومد و عباس آباد میامی و طرود باشند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن