اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوار

تمجید آیت الله شاهچراغی از استانداران دولت روحانی / استانداران سمنان خوب بوده اند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به تمجید از استانداران انتصابی دولت روحانی در استان سمنان پرداخت و گفت: تمام استانداران دولت روحانی که به سمنان آمده اند خوب بوده اند .

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، آیت الله سید محمد شاهچراغی ظهر سه شنبه در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن تمجید از استانداران سمنان در دولت روحانی، بیان کرد: در دولت روحانی استانداران خوبی به این استان آمدند.

وی افزود: همه استاندارانی که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به استان آمدند استانداران خوبی بودند و علیرضا آشناگر استاندار فعلی یکی از موفق‌ترین این استانداران است.

امام جمعه سمنان گفت: مهمترین مشکل این استان کمبود منابع آبی است و انتظار می‌رود این مشکل توسط دولت حل شود.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، به نظر می رسد تمجید امروز آیت الله شاهچراغی آن هم پس از هفته دولت رویکرد قدرشناسانه مردم استان را نشان می دهد اما این امر نشان از رضایتمندی ۱۰۰ درصدی ایشان و مردم استان از عملکرد استانداران نیست.

امروز مشکلات عدیده ای در شرق استان وجود دارد که هنوز در دولت روحانی رفع نشده اند برای مثال موضوع خسارت سرما زدگی به کشاورزان شاهرودی سال ها است که به معضلی بدل شده و هنوز خسارات سال قبل پرداخت نشده کشاورزان سال جدید را نیز با سرما زدگی آغاز می کنند ه دولت در این زمینه عملکرد خوبی نداشته و تا کنون خساراتی به کشاورزان پرداخت نشده که جبران ضرر هایشان را کرده باشد.

از طرف دیگر مردم کالپوش شش ماه است که خانه هایشان را ویران می بینند و هرچه مردم و نماینده شاهرود و میامی در مجلس فریاد زد که اگر دستگاه های دولتی در راستای ساخت خانه های مردم سرعت عمل به خرج ندهند فصل گرم سال در کالپوش تمام شده و در فصل سرما به دلیل اقلیم بسیار سرد منطقه نمی توان عملیات عمرانی را انجام داد، به گوش هیچ مسئولی نمی رسد.

موضوع قتل عام درختان و پوشش گیاهی شاهوار، کوچ گونه های جانوری، آلودگی آب و خاک و نابودی آن از دیگر نقاط منفی کارنامه استانداران دولت روحانی است نکته ای که کم کم دارد به فضاحتی در شاهرود و حتی استان سمنان بدل می شود.

تامین آب و طرح هایی چون قطری، سد مجن و کالپوش و … نیز در زمره اقداماتی است که هنوز استانداران سمنان از انجام آن عاجز هستند کارخانه سیمان بیارجمند نیز کم کم دارد فرسوده می شود حال آنکه اصلاً افتتاح نشده است به نظر می رسد این کارخانه در زمان افتتاح با سازه ای ۳۰ ساله روبرو خواهد بود.

جاده آزادشهر -شاهرود نیز از یک دهه قبل قرار است چهار بانده شود اما فعلا که این راه تا ابتدای جاده میغان بیشتر قد نداده است موضوع بیارجمند و خشکسالی و تعویض خطوط لوله فرسوده آب و ده ها و ده ها مورد دیگر که اینجا مجال بیان شان نیست

لذا همانطور که گفته شد عملکرد استانداری سمنان در قبال شرق استان سمنان بسیار ضعیف بوده و در کنار تقدیر آیت الله شاهچراغی با ظرافت خاصی نکات کم کاری را نیز توضیح می دهند که از ایشان قدردانی می کنیم.

وی همواره نقش پدر معنوی استان را بازی کرده و در بزنگاه های حساسی نقش آفرینی ویژه ای داشتند که قابل تقدیر است برای مثال حضور آیت الله شاهچراغی در کالپوش و دلداری به مردم یکی از نکات قابل تقدیر بود

دست آخر از استانداری سمنان می پرسیم در این دو دهه اخیر فقط یک کارخانه صنعتی تولیدی بزرگ در شاهرود و میامی نام ببرند که مانند اتوبوس سازی و خودرو سازی و … در سمنان توانسته باشد در شاهرود و میامی تحول ایجاد کند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن