اخبار ویژهاستاناقتصادیشاهوار

سهم شاهرود از تسهیلات رونق تولید چقدر است؟/ مسئولان صنعت معدن پاسخگو نیستند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در یکسال گذشته به واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی استان سمنان پرداخت شد اما اسودی هرگز تا کنون در نشست ها و سخنان خود سهم شهرستان های استان را به تفکیک اعلام نکرده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بهروز اسودی در نشستی با حضور خبرنگاران با بیان اینکه ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در یکسال گذشته به واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی استان سمنان پرداخت شده است، تاکید کرد: عملکرد استان در این زمینه بسیار خوب بوده است.

وی افزود: با بسته شدن پرونده تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ ، استان سمنان با پرداخت تسهیلات به تعداد ۸۷۹ طرح و واحد تولیدی از لحاظ تعداد پرداخت رتبه اول کشور را کسب کرد

اسودی اما هرگز اعلام نمی کند که سهم شهرستان های استان به تفکیک از این میزان اعتبارات و تسهیلات چقدر است؟

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نزدیک به چهار دهه از تعیین خط و مرز بیهوده و بی اساس و پایه علمی استان سمنان به دو قسمت شرق و غرب و با به عبارت دیگر صنعتی و کشاورزی می گذرد در حالی که این تقسیم بندی از اصل اشتباه بوده است.

چهار دهه است که شاهرود و میامی به بهانه قطب کشاورزی بودن از صنعت و سرمایه گذاری های این حوزه محروم هستند و تمام اعتبارات صنعتی استان به سمنان و گرمسار می رود.

در سال های اخیر واحد صنعتی بزرگ و چشم گیری که بتواند اشتغال بالای ۲۰۰ نفر در شاهرود و میامی ایجاد کند ساخته نشده است و این شهرستان ها سهم اندکی در صنایع استان دارند.

اسودی در حالی آمار ۱۰ هزار میلیارد ریالی تسهیلات را می دهد که بخش های صنعتی ده ها میلیارد تومانی سمنان و گرمسار در کنار طرح های دامداری ۲۰ راسی در شاهرود دیده شده اند کارخانه هایی که ۶۰۰ تا ۸۰۰ موقعیت شغلی می سازند و برایشان ۱۰۰ ها میلیارد تومان هزینه می شود اما در شاهرود و میامی و حتی دامغان این خبرها نیست.

مردم شاهرود و میامی حق دارند بدانند اعتبارات رونق تولید به تفکیک شهرستان ها به چه شکل ارائه می شود.

شاهوار فردا این آمادگی را دارد که پاسخ صنعت و معدن درباره آمار تفکیک تسهیلات به واحد های صنعتی شهرستان های هشت گانه استان سمنان را منتشر کند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن