شاهوار

بدهی دستگاه های اجرایی استان سمنان به بخش خصوصی ۳۰۰۰میلیارد ریال است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان گفت: بدهی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به بخش خصوصی، پیمانکاران و فعالان اقتصادی حدود سه هزار میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، امیر خلیلی خواه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در استان بیان کرد: یکی از مشکلات بخش خصوصی اعتبارات است برای مثال در یک مورد باید گفت بدهی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به بخش خصوصی، پیمانکاران و فعالان اقتصادی حدود سه هزار میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه مشکلات عدیده ای امروز بخش خصوصی استان را تهدید می کند، بیان کرد: حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی با اعمال رویکردهای اصولی در دستور کار است اما باید بیشتر از بخش خصوصی حمایت کرد.

خلیلی خواه گفت: رقم بدهی بخش خصوصی به دولت در استان سمنان مشخص نشده است که با هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی باید این اطلاعات هر چه سریع‌تر به روزرسانی شود.

وی دیگر مشکل واحد های خصوصی تولیدی را فقدان تسهیل گری در قوانین دانست و گفت: تسهیل و برچیده شدن قوانین دست و پاگیر رویکرد اصولی برای رونق تولید است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان گفت: تولید در استان سمنان با وجود تحریم‌ها رونق دارد که این رویه اصولی باید برای اجرای دقیق اقتصادمقاومتی و خودکفایی داخلی ادامه یابد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن