اخبار ویژهاستانراه و شهرسازی

نشست رسیدگی به مشکلات بیارجمند برگزار شد / مسئولان بازهم وعده دادند!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

با حضور استاندار سمنان و مشاور نهاد ریاست جمهوری، نماینده شاهرود و میامی در مجلس و سرپرست فرمانداری شاهرود مشکلات بخش بیارجمند رسیدگی و درباره راه کار برون رفت از آن ها بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نشست بررسی مشکلات بخش بیارجمند با حضور استاندار سمنان و مشاور نهاد ریاست جمهوری، نماینده شاهرود و میامی در مجلس و سرپرست فرمانداری شاهرود و مسئولان استانی و شهرستانی دستگاه های اجرایی و خدماتی همزمان با ظهر یکشنبه به میزبانی سالن جلسات شهرداری بیارجمند برگزار شد.

استاندار سمنان در این جلسه به ضرورت رفع مشکلات بخش بیارجمند به خصوص حوزه آب و خشکسالی اشاره کرد و گفت: طرح های آبخیزداری که در سطح استان اجرا می شود یکی از راه های تغذیه سفره های آب زیرزمینی هستند که در این بخش نیز اجرا می شوند.

علی رضا آشناگر بیان کرد:  ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در راستای انجام طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان اختصاص یافته که در بیارجمند نیز طرح‌هایی اجرا خواهد شد.

وی گفت:  سیاست استان سمنان در همه نقاط و شهرستان ها و همچنین بخش ها و روستاها در واقع مدیریت منابع آبی موجود و تولید محصولات با کیفیت با کمترین آب مورد نیاز است.

استاندار سمنان بیان کرد: یکی از اولویت‌های هشت‌گانه استان، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای است که می‌توان با یک برنامه‌ریزی مناسب، این هدف را محقق کرد

وی به ضرورت توسعه کشت گلخانه ای در بیارجمند به واسطه کمبود آب اشاره کرد و گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای منوط به ارائه مشوق‌های لازم برای کشاورزان است که آنان را به این روش کشت ترغیب کند.

آشناگر بیان کرد:  نیازمند نگاه ویژه به بخش بیارجمند هستیم و باید برنامه خاصی را برای سرعت بخشی به رفع محرومیت‌ها و محدودیت‌های منطقه ارائه کنیم

وی افزود: علی رغم همه محدودیت‌ها خود را موظف به پیگیری موضوع کارخانه سیمان بیارجمند می‌دانیم و نهایت تلاش را در این زمینه به‌کار خواهیم بست.

احمد خرم سرپرست فرمانداری شاهرود نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر مسئولان استانی به موضوع آب بیارجمند به خصوص در روستاهایی که فاقد آب مناسب هستند شد و گفت: متاسفانه بسیاری مشکلات روستاهای بیارجمند مانند مهاجرت به کمبود آب بستگی دارد.

وی افزود: یکی از نیازهای این بخش آب است که در نبود آن متاسفانه از ظرفیت های بیارجمند نیز نمی توانینم به خوبی استفاده کنیم از سوی دیگر اما باید گفت خوشبختانه اقدامات زیربنایی و اساسی خوبی نیز در بیارجمند صورت گرفته که از جمله آن می توان به احداث جاده ها بردسکن و کاشمر و چاه جام طرود و .. اشاره کرد.

در این نشست درباره راه کارهای برون رفت از مشکلات بیارجمند بحث و تبادل نظر شد همچنین وعده هایی از جمله کمک به کارخانه سیمان بیارجمند، اختصاص اعتبارات به جاده سازی و راهسازی و آب روستایی و همچنین توسعه گردشگری و حفاظت از محیط زیست و پارک ملی توران و … به مردم داده شد که امیدواریم این وعده ها روزی جامه عمل پوشانده شود چرا که تجربه نشان داده در موضوعاتی مانند سیمان بیارجمند غالباً باید یک دهه زمان بگذرد تا مسئولان به یاد وعده های عمل نشده شان بیفتند.

از سوی دیگر شاهوار فردا آرزو می کند همیشه مشاور رئیس جمهور که اصالتی بیارجمندی دارند به این شهر سری بزنند و از مشکلات آن آگاه شوند نه هر چهار سال یکبار آن هم نزدیک انتخابات

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن