اجتماعیاستانفرهنگی

طرح ذبح عظیم قربانی در استان سمنان اجرا می شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از اجرای طرح ذبح عظیم در سطح استان همزمان با عید سعید قربان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود یک هزار و ۵۰۰ راس دام در این طرح قربانی و بین نیازمندان تقسیم شوند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محسن مسعودیان‌راد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان با بیان اینکه طرح ذبح عظیم قربانی در استان سمنان اجرایی می شود، تاکید کرد: در سال گذشته شاهد قربانی و توزیع گوشت ۷۰۰ راس دام در سطح استان بودیم که پیش بینی می شود امسال این رقم به هزار و ۵۰۰ راس خواهد رسید.

وی با بیان اینکه طرح ذبح عظیم قربانی در استان سمنان نمونه کشوری طرح های عید سعید قربان محسوب می شود، افزود: گوشت قربانی بین نیازمندان و محرومان جامعه تقسیم می شود.

مسعودیان همچنین از ایجاد قربانگاه ها در سراسر کشور همزمان با عید سعید قربان خبر داد و بیان کرد: این عید، فرصت خوبی برای خدمت رسانی به محرومان جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در بخش دیگر از سخنان خود، ارتقای علمی و آموزشی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را از دیگر اولویت های این اداره کل دانست و گفت: کمیته امداد با همراهی خیران و همچنین با بهره‌گیری از کارآفرینان «طرح راهبری شغلی در استان سمنان» را در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد استان سمنان معتقد است که می بایست از نخبگان اقتصادی و تجاری و اشتغال‌زایی در حوزه رفع محرومیت‌ها بهره گرفت، گفت: استفاده از ظرفیت و توان خیران برای ایجاد شغل در بین مددجویان در سطح استان هدفگذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان رویکرد حمایتی باید به توانمندسازی مددجویان تبدیل شود تا شاهد توانمند سازی و خروج مددجویان از چرخه دریافت خدمات و مستمری باشیم تا ظرفیت های کمیته امداد برای رسیدگی به مابقی محرومان جامعه به کار گرفته شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن