شاهوارگزارشورزش

گزارش/ شائبه عجیب در هیئت شطرنج استان سمنان

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

هیئت شطرنج استان سمنان نام دو نفر از شطرنج بازان استان برای اعزامی به مسابقات المپیاد ورزشی استعداد های جوان کشور را اعلام می کند این در حالی است شائبه نحوه انتخاب این افراد و ملاک های انتخابشان از به طور جدی مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، هیئت شطرنج استان سمنان بعد از برگزاری اردوی المپیاد ورزشی در رشته شطرنج همزمان با اواخر خرداد ماه ۹۸ بالاخره اسامی دو نفر از شطرنج بازان استان را برای حضور در مسابقات کشوری اعلام کرد؛ موضوعی که گفته می شود بدون برگزاری مسابقه انتخابی صورت گرفته است!.

مسابقات استعداد های المپیاد شطرنج کشور قرار است به صورت کشوری برگزار شود  این مسابقات به نوعی انتخابی تیم ملی نیز محسوب می شود و برای خانواده هایی که فرزندانشان در این رقابت ها حضور می یابند حکم سکوی پرتاب دارد.

مسابقات اما در دو مرحله انتخابی شامل ۳۱ خرداد ماه و هشتم مرداد ماه نیز برگزار شده که درباره آن ها نیز شائبه های فراوانی وجود دارد.

اهمیت این مسابقات بدانجا است که اگر یک جوان ورزشکار در آن بدرخشد می توان امید داشت که او به تیم ملی راه یافته و مدارج ترقی را یک به یک طی کند اما یک شائبه عجیب و غریب در هیئت شطرنج استان سمنان سبب شد تا امید بسیاری خانواده های استان از این بابت به ناامیدی بدل شود.

صبح امروز خبر عجیبی مبنی بر انتخاب دو نفر برای اعزام به المپیاد شطرنج کشوری از سوی هیئت شطرنج استان سمنان مطرح شد که بلافاصله واکنش والدین دیگر ورزشکاران استان سمنان را به خصوص در فضای مجازی به همراه داشت.

تحقیقات خبرنگار شاهوار فردا نشان می دهد از سوی دیگر هیئت شطرنج آنقدر دیر این اسامی را اعلام کرد تا زمانی که مردم نسبت به اعتراض لب بگشایند، کار از کار گذشته باشد.

اما به شائبه های پیرامون این اعزام می پردازیم؛ خانم محمدی یکی از والدین دانش آموزانی که از این رقابت ها باز مانده است به خبرنگار شاهوار فردا می گوید: از ابتدا باید گفت اردوی انتخابی ۳۱ خرداد ماه مرحله استانی درست در روزی برگزار شد که دانش آموزان آزمون ورودی مدارس نمونه را داشتند گویی به راحتی زمینه حذف شان اندیشیده شده بود.

وی می گوید: یعنی در اوج کج سلیقگی تقارن امتحان ورودی مدرسه نمونه و اردوی آماده سازی برای مسابقات المپیاد باعث شد تا دست کم شش دانش آموز نخبه شطرنج از رقابت های المپیاد باز بمانند که امیدواریم هیئت شطرنج درباره این موضوع پاسخ دهد.

این بانوی شاهرودی می گوید: موضوع بعد اینکه چرا اعزام به المپیاد از سوی هیئت شطرنج بدون برگزاری مسابقه انتخابی دور نهایی صورت گرفت؟ و چرا اینکه باید دو ورزشکار نور چشمی آقایان به مسابقات راه پیدا کنند در حالی که سطح فنی شان اصلا بالا نبوده است.

وی می گوید: چه کسی و با چه معیاری این دو نفر را برای حضور در مسابقات انتخاب کرده است؟ آیا امتیاز این افراد بیشتر بوده ؟ که نبوده است آیا این افراد در مسابقات انتخابی همه رقبا را شکست دادند که اینگونه نبوده است ؟ پس موضوع چیست؟ چرا حق مردم ضایع شده است؟ باید جوابگوی این موضوع بود.

تا کنون ورزش و جوانان استان سمنان و همچنین هیئت شطرنج استان سمنان از بیان موضع در این باره خود داری کرده اند تحقیقات خبرنگار شاهوار فردا نشان می دهد این سکوت برای سفر رئیس فدراسیون شطرنج به استان سمنان و حضور در مراسم افتتاح خانه شطرنج گرمسار بوده که مبادا برای هیئت نقطه منفی را در بر داشته باشد.

رئیس فدراسیون اما دیشب استان سمنان را ترک گفت و به نظر می رسد دیگر وقت پاسخ گویی از سوی هیئت شطرنج استان سمنان به این شائبه ها رسیده است.

شاهوار فردا اعلام می کند آماده درج جوابیه ورزش و جوانان و همچنین هیئت شطرنج استان سمنان درباره این شائبه ها است تا مردم از ماهوی این موضوع آگاه شوند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن