شاهوارعلم و دانش

مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک پزشکی در شاهرود افتتاح شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مراسم افتتاح مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین مسئولان دانشگاه آزاد استان سمنان به میزبانی شاهرود برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی با حضور محمد مهدی تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود راه‌اندازی شد .

این واحد تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک پزشکی در کشور است که برای تولید و استفاده از نانوذرات در درمان و مبارزه با سلولهای سرطانی فعالیت می کند. 

بخش مراقبت های ویژه “ICU” ، اتاق عمل شماره ۴ و توسعه بخش ریکاوری بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی خاتم‌الانبیا (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم راه اندازی شد.

حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه ایجاد این مرکز افتخاری برای مردم شاهرود است، گفت: این مرکز تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک پزشکی در کشور است که افتخار میزبانی آن را مردم شاهرود دارند.

وی افزود: این مرکز به واسطه داشته ها و ظرفیت های ویژه علمی و فناوری شهرستان شاهرود به خصوص توانمندی های دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن