اخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارگزارش

نامه سرگشاده مدیرمسئول شاهوار فردا نسبت به اظهارات استاندار در هفته اخیر

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان طی هفته جاری در چند نوبت به مسائل مطرح شده در فضای مجازی، نامه برخی فتنه انگیزان تمامیت خواه برای انتقال برخی ادارات دیگر از شاهرود و واکنش رسانه های شاهرودی از جمله شاهوار فردا واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا آشناگر استاندار سمنان در چند مقطع طی هفته جاری در مقام واکنش و پاسخگویی به مطالب مندرج در شاهوار فردا و دیگر رسانه های شاهرودی پیرامون نامه عده ای تمامیت خواه و تفرقه افکن که در آن مسائل نادرستی بیان شده بود که به تفرقه دامن می زد واکنش نشان داد.

نخستین واکنش استاندار در نشست آیین تحویل نخستین ترانسفورماتور نیروگاهی در مهدیشهر بود . دوم در دیدار با مدیرعامل ایسنا بود که با تعجب در سخنان آشناگر می نگریست و شاید هم نمی دانست لزوم بیان این سخنان در آن نشست چیست و اما سومین واکنش آشناگر شب گذشته در مجمع سالیانه انجمن خبرنگاران استان سمنان بود که باز هم تلویحاً بیان داشت که نباید به اختلافات دامن زد اما سوال اساسی اینجا است که چه کسی به اختلافات دامن می زند؟

ابتدا به برخی موارد مطرح شده از سوی استاندار سمنان در این هفته اشاره می کنیم و سپس با درج نامه مدیر مسئول شاهوار فردا به این مطالب در مقام پاسخ بر می آئیم. گفتنی است منبع تمام سخنان آشناگر کانال استانداری سمنان است.

استاندار سمنان در نشست سالانه انجمن خبرنگاران گفت: خبرنگاران بصورت مستمر نهاد قدرت را نقد کنند اما توقع داریم که مرز نقد و قدرت حفظ شود خبرنگاران حلقه واسط برای انتقال واقعیت ها به مخاطبین هستندهمچنین پلتفرم عملیات روانی دشمن ، ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم است، لازم است تا خبرنگاران ورود مسئولانه داشته باشند.

آشناگر همچنین گفت: خبرنگارانی که به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کنند در تمام دنیا محبوب و عزیز مردم هستند ، اگر می خواهید کماکان عزیز باشید باید قلم خود را نیز عزیز داشته و خود را به هیچ جریان و گروهی نفروشید. خبرنگاران باید از اختلافات پرهیز نموده و تلاش کنند تا اختلاف افکنان را به جامعه معرفی نمایند.

وی اما در دیدار با مدیرعامل ایسنا نیز گفت: ما نقد منصفانه را هدیه ای از سوی خبرنگاران به مسئولان دولت می دانیم . اصلاح رفتارهای دولت یک‌کار ضروری است و این مهم را خبرنگاران می توانند انجام دهتد آنچه مضر است تخطئه و تخریب است. خبرنگار وقتی وارد حاشیه شد ، ناگزیر سیاه نمایی و زرد نگاری می کند.

سخنی با استاندار سمنان

جناب آقای آشناگر سلام

هفته پرکاری با خبرنگاران برای شما ترتیب دادند
مطلع شدیم پیش از اولین جلسه آن، وجیزه این شاهواری را خوانده و مطالبی بیان فرموده اید که نکاتی حضورتان تقدیم می گردد:

رسالت بسیار ویژه خبرنگار را آگاهی بخشی به مردم بیان داشتید؛ تلاش ما هم همین بود که مردم را از یک دسیسه و اقدام پشت پرده یک عده خناس تفرقه افکن و نیات موزیانه شان آگاه کنیم که کردیم.

ایجاد امید را وظیفه خبرنگار و رسانه خواندید ؛ امید را مسئولان با اقدامات رو به جلو و مثبت خود در مردم ایجاد می کنند و رسانه های با نفوذ کلام آن را توسعه داده و زمینه را برای پیشبرد اهداف تقویت می کنند نه با اقدامات و تلاش های منفی و خبث آلود. پس لطفا مانع از اقدامات و حرکات موزیانه شوید نه مقوم آن.

همچنین همانطور که حضرتعالی بهتر می دانید مردم آنقدر فهیم و هوشمند هستند که فرق بین امید واهی و امید حقیقی ناشی از کار و تلاش و اقدام را تشخیص دهند.

فرمودید دشمن در تلاش است تا در بین مردم یاس و ناامیدی ایجاد کنند. که حرف ما هم همین است که عده ای که با واسطه یا بی واسطه دست در دست دشمن، فرامین شیطانی آنها را اجرا می کنند که باید به یاس و ناامیدی ، تفرقه اندازی بین مردم هم بیافزایید که نفرمودید.

به درستی اشاره به عملیات پرحجم و پردامنه دشمن کردید پس لطفا خود بیشتر مراقب باشید که با بیانات، رفتارها و احیانا هامش های خود بر تقاضاهای مسئله دار، آب به آسیاب دشمن نریزید و قلب این مردم صبور اما رنج دیده را جریحه دار نفرموده و نمک به زخمشان نپاشید.

اتفاقا از آنجا که خبرنگار یکی از مردم و زبان گویای او است بسیار دوست دارد تا مسئولان شهری و استانی آن قدر خدمت مردم را کنند که مدح که سهل است جانشان را فدای خادمان و زحمتکشان کنند و این مردم باصفا و همیشه در صحنه را دلشاد نمایند. این مردم در طول عمر بابرکت انقلاب عظیم اسلامی هم مسئول ساعی و پرتلاش را دیده اند و هم مسئولانی که در لباس دوست، ازپشت خنجر بر پیکر این مردم و کشور کشیده اند پس مردم نیک می فهمند.

به جای برگزاری پنج نشست خبری در یک هفته که خود نیز شگفت زده اید، بساط پهن شده توسط عده ای فتنه انگیز را جمع می کردید که شائبه ماستمالیزاسیون گندکاری عده ای از خدا بی خبر را بوجود نیاورده و اجر زحمات شبانه روزی خود را بی مزد نسازید.

«شاهوار فردا» به عنوان یک رسانه رسمی از حضرتعالی خواهشمتد است که اولا افرادی که در فضای حقیقی فتنه انگیزی می کنند را مدیریت و سپس در فضای مجازی به دنبال تفرقه انگیزان باشید که البته ما و مردم خیالشان از بابت ارتش سایبری ایران راحت است.

از نیت و تلاش حضرتعالی و همکارنتان در توزیع عادلانه اعتبارات سپاسگزاریم لکن توجه بفرمایید که توزیع اعتبارات براساس رفع محرومیت ها باشد نه صرفا بر اساس مزیت ها ؛که بسیاری از این مزیت ها ساخته و پرداخته ناعادلانه ی زیرساخت ها و تجمع آن در مرکز استان است.

مردم این استان همه انسانند چه در مرکز استان باشند و زیر هوای خنک و مطبوع فلان مدیرکل زیر کولر گازی و چه در وسط زمین کشاورزی و در دور افتاده ترین نقطه محروم این استان؛ البته در پایان باید گفت نامه ای از سوی اینجانب به سوی محرمانه برای حضرتعالی ارسال شده که امید است مفید فایده بوده باشد.

والسلام علی من التبع الهدی عماد شعبانی مدیر مسئول پایگاه خبری شاهوار فردا

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن