اخبار ویژهسیاسیشاهوارمذهبی

دولتمردان برای دولت و نظام حاشیه سازی نکنند؛ هرکس در حوزه تخصص خود سخن بگوید/جهت گیری توسعه اقتصاد کشور بر اساس ریشه کنی فقر باشد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه، گفت: یکی از مطالبات امروز مردم از دولتمردان این است که جهت‌گیری برای توسعه کشور نه بر مبنای سرمایه‌داری بلکه عدالت و ریشه‌کنی فقر باشد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز این هفته شاهرود به میزبانی مدرسه قلعه با بیان اینکه امروز جهت گیری توسعه اقتصاد کشور بر اساس ریشه کنی فقر باشد و نه سرمایه داری، تاکید کرد: امروز مردم از دولتمردان می خواهند تا مشکلات اقتصادی و معیشتی شان را رفع کند و دولت باید به این امر وقع بنهد.

وی با بیان اینکه مقابله با دشمنان در جنگ اقتصادی یک تفکر است که باید در مدیریت ما نهادینه شود، افزود: نیاز امروز کشور تولید رزمنده خط مقدم جنگ اقتصادی است.

امینی با انتقاد از سردرگمی سرمایه گذاران در شاهرود، گفت: سرمایه گذارن برای سرمایه گذاری باید مراحل گسترده ای را عبور کنند که از جمله آن ها به استعلام ها و … می توان اشاره کرد که به جای هفت خوان هفتاد خوان را شامل می شود لذا در این راه رغبت خویش را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه می بایست شرایطی را رقم زد تا سرمایه گذاران با رغبت و علاقه بیشتر به سرمایه گذاری در شاهرود مبادرت ورزند، بیان کرد: باید تسهیل شرایط توسط بانک‌ها و ادارات شهرستان مد نظر قرار گیرد.

امام جمعه شاهرود بیان کردک امروز به خصوص در جنگ اقتصادی با دشمن ضوابط دست‌وپا گیر متاسفانه سرمایه گذاران را دلسرد و سرمایه گذاری را عملاً قفل می کند که نباید این شرایط را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری می تواند با خود شغل آفرینی نیز به همراه بیاورد، گفت: باید توجه ویژه ای به جذب سرمایه گذار داشت.

امینی در ادامه گفت: هیچ مسئولی نباید به مردم برای ارائه خدمات منت بگذارد چرا که مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند.

وی افزود: اقتصاد و فرهنگ دو مقوله بسیار مهم محسوب می‌شوند و اگر فرهنگ بعداز اقتصاد ذکرشده معنای آن ازلحاظ درجه اهمیت نیست زیرا هیچ جایی از کشور بی‌نیاز از فرهنگ نخواهد بود اما اقتصاد به‌عنوان پاشنه آشیل کشور فعلاً در اولویت است.

امینی با بیان اینکه در اقتصاد نیازمند نقشه راه کوتاه‌مدت و میان‌مدت هستیم تا بتوانیم راه موفقیت را طی کنیم، تاکید کرد: باید ظرفیت ها و مزیت های شهرستان برای سرمایه گذاری احصا شود.

وی درباره ضرورت ارتقای ارزش پول ملی نیز، تاکید کرد: امروز ایران اسلامی باید در مقابله با جنگ اقتصادی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی ما و مردم ترتیب داده اند به نحو احسن ایستادگی کند.

امام جمعه شاهرود در پایان همچنین گفت: یکی از مسائلی که امروز در کشور باید به آن توجه ویژه شود، استفاده از ظرفیت جوانان در بخش های مختلف کشور است که می تواند کشور را در بخش های مختلف از بن بست خارج کند چرا که جوانان خوش فکر و با انگیزه هستند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن