شاهوارمذهبی

عاشورا بر تمام ابعاد زندگی بشر تاثیر گذار است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود درباره اهمیت عاشورا گفت: واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) بر تمام ابعاد زندگی بشر تاثیرگذار است لذا باید قدردان این نعمت بزرگ بود.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در مراسم عزاداری ماه محرم که به میزبانی تکیه بازار شاهرود طبق آئینی سنتی برگزار شد، گفت: عاشورا بر تمام ابعاد زندگی انسان از ادبیات و سیاست و تاریخ و فرهنگ و دیگر ارکان تأثیرگذار است.

وی افزود: وقتی غربی‌ها از عربستان سعودی پس از واقعه ۱۱ سپتامبر می‌خواهند تا آیات جهاد را از کتاب‌های درسی‌شان حذف کنند معلوم است که چه نقشه‌هایی در ذهن دارند.

امینی همچنین بیان کرد: این همان موضوعی است که در سند ۲۰۳۰ نیز عنوان می‌شود، خروج مسائلی چون جهاد از کتاب‌های درسی تا بتوانند به‌راحتی بچه‌های ما را با مفاهیم غربی رام کنند که به حمدالله این واقعه میسر نخواهد شد.

وی افزود: اما نکته مهم اینجا است که دشمنان نمی‌دانند ما عاشورا و کربلا راداریم، اگر آن را از کتاب‌ها هم حذف کنید از قلوب مردم و فرهنگ و دین وزندگی‌شان که نمی‌توانید حذف کنید چراکه کربلا و عاشورا عظمت دارد و همه ارکان زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است.

امام جمعه شاهرود گفت: در طول تاریخ بارها کسانی چون متوکل عباسی و رضاخان و … قصد کردند که چراغ عزاداری محرم را خاموش کنند اما به فضل خدا موفق نشدند چراکه خودشان را فقط خسته می‌کنند و این چراغ خاموش شدنی نیست زیرا ماندگاری جزو ویژگی‌های حادثه کربلا است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن