استاناقتصادیشاهوار

نشست اتاق بازرگانی استان سمنان برای اولین بار در شاهرود برگزار شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

نشست اتاق بازرگانی سمنان برای نخستین بار بجای مرکز استان در شاهرود تشکیل جلسه داد تا در این نشست درباره مسائل و موضوعات مرتبط با مسائلی چون زنجیره تولید، فروش، تجارت، صادرات و … بحث و تبادل نظر شود.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نشست اتاق بازرگانی سمنان با حضور علی اصغر جمعه ای رئیس این اتاق، نماینده شاهرود و میامی در مجلس و سرپرست فرمانداری شاهرود به میزبانی سیم و کابل مغان برگزار شد.

حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در این نشست با بیان اینکه تکمیل زنجیره صادرات محصولات تولیدی مغفول واقع شده است، گفت: تا زمانی که ما نتوانیم زنجیره تولید را کامل کنیم در زمینه تجارت و صادرات محصولات تولیدی مان نمی توانیم موفق عمل کنیم.

وی به بازار عرضه محصولات نیز اشاره کرد و گفت: یک باغدار نمی داند برای محصولات صادراتی اش باید چه ملاک هایی را در نظر داشته باشد لذا این سوال پیش می آید که به واقع کار کدام نهاد و یا ارگان است که این مسائل را به وی گوشزد کند تا شرایط صادرات محصولش مهیا شود؟

حسینی شاهرودی بیان کرد: باغداران امروز ما نمی دانند اگر در انگور گوگرد استفاده کنند ارزش صادراتی آن را کاهش می دهند و یا اگر برخی اقلام انگور را کشت کنند بهتر از سایرین است و … لذا باید کسی به آن ها آموزش و آگاهی بردهد.

وی افزود: اتاق‌های بازرگانی طبق تعریف وظایفی که قانون از آن ها دارد، در اقتصاد نقش میانی دارند، به این معنی که حلقه وصل بین دولت و بخش خصوصی هستند

نماینده شاهرود و میامی درباره اهمیت نقش اتاق های بازرگانی و بابیان اینکه امروز اتاق بازرگانی در واقع نقش تسهیل‌گر را نیز دارد، افزود: اتاق‌ها در قانون‌گذاری و قانون‌نویسی و تصویب قانون نیز نقش دارند .

حسینی شاهرودی بابیان اینکه یکی از مشکلات ما فقدان نظام جامع کشاورزی است، تأکید کرد: این امر سبب شده تا نتوانیم شاهد اصلاح الگوی کشت در کشور باشیم و هر زمان که وزیر را به مجلس احضار می‌کنیم یکی از سوالات اساسی همیشگی این است، چراکه کشورهای سرمایه‌داری نیز دست به این امر زده‌اند.

علی اصغر جمعه ای نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به ظرفیت های صادراتی و تجاری شاهرود مانند محصولات کشاورزی، گفت: این محصولات می توانند در صورت فراوری دارای ارزش افزوده شوند.

وی افزود: اتحادیه ها، تعاونی ها،اصناف و … نقش بسزایی در تولید و رشد کیفی تولیدات و بازار در شهرستان هایی مستعد مانند شاهرود دارند که تولیداتشان در بازارهای جهانی خواهان دارد.

در این نشست درباره مسائل پیرامون صادرات محصولات کشاورزی نیز بحث و تبادل نظر شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن