استانمذهبی

موکب اربعین در ۸ شهرستان استان سمنان برپا می شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان گفت: برپایی موکب پذیرایی از زائران اربعین در تمامی شهرستان‌های استان سمنان با توجه به‌قرار گرفتن این استان در مسیر عبور هموطنانمان از دیگر استان‌های دیگر در برنامه ستاد اربعین قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حبیب الله خجسته پور در نشست ستاد اربعین استان سمنان با بیان اینکه هشت شهرستان استان در اربعین میزبان موکب های عزاداری سید الشهدا خواهند بود، تاکید کرد: فلسفه پیاده‌روی اربعین حسینی یک برنامه عظیم و اثرگذار فرهنگی است لذا باید کوشید تا در همه بخش ها اعم از موکب ها تا پذیرایی از زائران و ارائه خدمات این مهم نمود داشته باشد.

وی افزود:  استان سمنان از استان‌های است که در مسیر زائران اربعین حسینی از دیگر استان‌های هم‌جوار قرار دارد در نتیجه لازم است که موکب ها پذیرایی شایسته ای از زائران استان های هجوار داشته باشند.

خجسته پور بیان کرد: استان سمنان حتی میزبان زائرانی از کشورهای همسایه شرقی چون افغانستان نیز است لذا باید میزبانی شایسته نیز برای آنان بود.

وی گفت:  مستندسازی از اقدامات انجام‌ شده در طول ایام اربعین و برپایی موکب‌ها از جمله مواردی است که باید در دستور کار فرمانداری ها و ستاد های اربعین شهرستان ها قرار گیرد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن